Anoreksiyadan vücut geliştirme şampiyonluğuna

İngiltere'de yaşayan 20 yaşındaki Emily Brand, yeme bozukluğu hastalığı olan anoreksi nedeni ile 31 kiloya kadar düşmüştü. O dönemde ancak tekerlekli sandalye ile sokağa çıkabilen genç kız büyük bir değişim geçirdi ve vücut geliştirme şampiyonu oldu.

14 Ağustos 2018, Salı 17:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

20 yaşındaki Emily Brand'in 11 yaşından beri yeme bozukluğu vardı. Genç kız bütün gün sadece 1 elma yiyordu. 14 yaşına geldiğinde psikolojik tedavi görmesi için bir yıl süreyle hastaneye yatırıldı.

Hastanede kaldığı sürede beslenme tüpü ile gerekli besini alan genç kız, çoğu zaman bunu reddeti. Saçları dökülmeye başlayan ve kalp atışları yavaşlayan Emily, git gide ölüme yaklaşıyordu.

Tehlikeli dönemi atlatan Emily evine döndü ama anoreksiden kurtulamamıştı. 17 yaşına geldiğinde sadece 31 kiloydu ve tekerlekli sandalye ile sokağa çıkabilir duruma gelmişti.

Emily hastaneye 2. kez yattığında ailesi ve arkadaşlarından uzun süre ayrı kaldığı için bir şeyler yapması gerektiğini anlamıştı. Bunun için hastanenin spor salonuna gitmeye karar verdi. Spor salonunda hastalar, kendilerine verilen hedeflere ulaştıklarında aile ziyareti hakkı kazanabiliyordu.

Emily, ailesini görebilmek için spor yapmayı ve kendisine verilen yiyecekleri yemeyi kabul etti. Ancak genç kız halen psikolojik olarak anoreksiyi yenmiş değildi. Hastaneden çıktığında yaşam savaşını kazanmak için daha kararlıydı. Bunun için sporu bırakmadı ve koç Rob Reinaldo ile çalışmaya başladı.

Emily Brand 2 yıl süren tedavi ve çalışmaların sonunda anoreksiyi yendi ve vücut geliştirme yarışmalarında pek çok ödül aldı.

(Fotoğraflar: Instagram)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Valla Kanyonu’na yaptırılan seyir terası hizmete girdi