Antalya'da yerdeki kadına tekme atan polislerden biri tutuklandı

Antalya'da yerdeki kadına tekme atan polislerden biri tutuklandı

İzlerken dehşete düşeceğiniz görüntüler Türkiye'nin turizm başkenti Antalya'da çekildi. Görüntülerde iki polis yerde yatan kadına acımasızca şiddet uyguluyor

05 Ekim 2017, Perşembe 08:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Antalya’nın Alanya ilçesinde iki polis memurunun, yerde yatan 40 yaşındaki Kırgızistanlı kadını saçından tutup sürüklemesi ve copla dövüp tekme atması, çevredekiler tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

POLİSLERDEN BİRİ TUTUKLANDI


Sosyal medyada yayınlanan görüntülerin ardından İl Emniyet Müdürlüğü, kimlikleri belirlenen polislerin açığa alındığını açıklamıştı. O polislerden biri tutuklandı diğeri ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 

'KADINA ŞİDDET İNSANLIĞA İHANETTİR'


CNN Türk canlı yayınına katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya konuştu. Yaptığı açıklamada, "Kadına şiddet insanlığa ihanettir" ifadesini kullandı.


AKLİ DENGESİ YERİNDE DEĞİLMİŞ


Copla dövülüp tekmelenen kadının Kırgızistanlı 40 yaşındaki R.A. olduğu belirlendi. Alanya’ya haziran ayında geldiği ve akli dengesinin yerinde olmadığı iddia edilen R.A.’nın, önceki gece alkol aldıktan sonra sokakta yattığı, çevreyi rahatsız ettiği için polisin müdahale ettiği kaydedildi. 
 

SORUŞTURMA BAŞLATILDI


Antalya Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, bugün sabah saatlerinde Alanya İlçesi’nde bir kadının 2 polis memuru tarafından sokakta darp edildiğine ve kötü muameleye maruz kaldığına ilişkin görüntüler üzerine soruşturma başlatıldığı belirtildi. Yapılan incelemede, yerde yatan ve yabancı uyruklu olduğu belirlenen kadına kötü muamelede bulunan polislerin kimlik ve sicil numaraları saptanarak görevden el çektirildiği kaydedildi.


 

"MAZERETİ YOK"


Her iki polis memuru hakkında adli ve idari işlem başlatıldığı belirtilen açıklamada şu ifadelere ver verildi:

"Değil bir insana, hiçbir canlıya karşı bu ve benzeri nitelikte bir fiilin ve davranışın kurumumuzca tasvip edilir hiçbir yanı, yönü ve de mazereti bulunmamaktadır. Emniyet Teşkilatı olarak; gerekçesi her ne olursa olsun bu tür şiddet ve kötü muamelede bulunduğu belirlenen görevlilerimiz hakkında bundan önce olduğu gibi bundan sonra da asla hiçbir şekilde müsamaha gösterilmeyecektir."


COPLA VURUP, TEKMELEDİLER


Cep telefonu kamerasıyla çekilen ve sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, kendinden geçmiş hâlde sokakta asfalt zeminde yatan kadının yanına gelen 2 polis, önce kadınla konuşuyor. Kadının kalkmaması üzerine polislerden biri önce kadına tekme atıyor. Yerde yuvarlanan kadına defalarca tekme atan polis memuru daha sonra elindeki copla vurmaya devam ediyor. Yerde oturan kadına tekme ve copla vurmaya devam eden aynı polisin, sonra kadını saçından tutup sürüklediği görülüyor.


KADIN POLİS MERKEZİNE GİTMEMİŞ


Şiddet görüntülerinin sosyal medyada yayınlanmasının ardından olayla ilgili inceleme başlatan Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü, polis merkezine gitmediği anlaşılan kadının Gazipaşa İlçesi’nde olduğunu tespit etti. Gazipaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince ilçede bulunan R.A. Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gönderildi.

Alanya İlçe Emniyet Müdürü Haşim Çakmaklı yaptığı açıklamada, olayla ilgili Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın adli soruşturma başlattığını belirterek, "Şiddet mağduru kadını Gazipaşa’da bulduk ve Alanya’ya getirdik. Kadın Kırgızistan uyruklu. Akli dengesinin yerinde olmadığını düşünüyoruz" dedi. Hakkında sınır dışı kararı bulunan R.A.’nın polisteki ifade işlemleri devam ediyor.
 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dava başladı! Süt kazanınca yıkanan işçilerinden akılalmaz savunma