Antalya Eczacı Odası'nda e-fatura dönemi

Antalya Eczacı Odası'nda e-fatura dönemi

Antalya Eczacı Odası'nda e-fatura dönemi

25 Temmuz 2021, Pazar 14:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

Erol AKKIR/ANTALYA, (DHA)- Antalya Eczacı Odası Başkanı Mehmet Ertekin, Türkiye'de eczacı odaları içerisinde ilk kez hayata geçirilen (Ecz-Fatura) entegratörlüğünün meslektaşlarına ve eczacılık camiasına hayırlı olmasını diledi.

Mehmet Ertekin, Antalya Eczacı Odası Yönetim Kurulunca, yaklaşık iki aylık süreçte hazırlıkları tamamlanan ECZ-Fatura'nın Gelir İdaresi Başkanlığı onaylarının alındığını ve E-fatura Özel Entegratörler listesinde yayımlandığını açıkladı. Ertekin, "1 Temmuz 2021'den itibaren Ecz-Fatura entegratörlüğümüz ile ilimizde faaliyet gösteren tüm eczanelerimize, herhangi bir kontör kısıtı ve maliyeti olmaksızın, E-Fatura, E-Arşiv, E-Belge ve E-Defter Saklama hizmetleri sunumunu ücretsiz ve süresiz sağlamaya başladık" dedi.

Ayrıca, Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği kapsamında, Elektronik Fatura Saklama Hizmeti Verme izni alan kurumlar listesinde yayınlandıklarını ifade eden Ertekin, "Fatura saklama hizmetini verme iznini almak için kalite kontrol ve denetim aşamalarını başarıyla geçtik. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) tam uyumumuz ile işletmeye ait tüm ticari verilerin (E-Fatura içerikleri, mükellef bilgileri) şifrelenerek saklanmasını sağlamaktayız. Türkiye'de eczacı odaları içerisinde ilk ve tek olan (Ecz-Fatura) entegratörlüğümüzün meslektaşlarımıza ve eczacılık camiamıza hayırlı olmasını diler, bir kez daha meslektaşlarımızı diğer firmaların farklı uygulamalarına maruz bırakmamanın gururunu birlikte yaşıyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bu parklar elektrik üretiyor