Antalya Gazipaşa'da yaşayan Özdemir çiftinin tek isteği: Komşu

En yakın yerleşim yerine 3 kilometre uzakta yaşıyorlar. Elektriği kendileri üretiyor, suyu kaynaktan alıyor, yiyeceklerini bahçeden topluyorlar. Tek eksikleri ise 'komşu'...

13 Kasım 2018, Salı 07:47 Son Güncelleme:
A A
Antalya Gazipaşa'da yaşayan Özdemir çiftinin tek isteği: Komşu

40 yıllık iş hayatından sonra emekli olan Ahmet Özdemir (64), eşi Fatma Özdemir ile birlikte Antalya Gazipaşa’da babasından kalma araziye ev yaptı. Ancak evleri en yakın yerleşim yerine 3 kilometre uzaktaydı. Önce beslenmek için bahçeye bölgede yetişen hemen her bitkiden diktiler. Su ihtiyacını 2 kilometre uzaktaki kaynaktan hortumla çekerek karşıladılar.

"ARSA DA VERİRİZ"

Evin çatısına yerleştirdikleri rüzgar gülü ve güneş paneliyle elektrik ihtiyacını da giderdiler. Ormandan mantar toplayıp avlanarak yiyeceklerini çeşitlendirdiler. Ahmet Özdemir “Burada kendi hayatımızı kurduk. Doğayla iç içe yaşıyoruz” derken Fatma Özdemir tek sıkıntısını şu sözlerle dile getirdi: Her şey var. Bir tek komşu yok. Bize komşu lazım. Komşu gelirse ona arsa da veririz.

Özdemir çifti ürettikleri elektrikle dinledikleri radyo sayesinde vakit geçiriyor

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.