Antalya karı daha çok bekler

Antalya'da, içinde tamamen kış ortamının olacağı, insanların karda gezebileceği, kar sporları yapabileceği 'Kar Ada' projesine yer bulunamadı

08 Eylül 2009, Salı 13:21
A A

Antalyalı Cantek firmasınca uygulanacak Kar Ada Projesi için yer bulunamadı. Cantek Soğutma Makineleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Sahibi Hakan Karaca, turizm dünyasında çok önemli bir destinasyona sahip Antalya’da yeni cazibe alanları oluşturulması gerektiğini söyledi. 

Şirketin, kapalı alanda kar yağdırarak yerli ve yabancı turistlerin bir tarafta denize girebileceği, diğer tarafta da kış sporları yapabileceği "Kar Ada" projesi geliştirdiklerini belirten Karaca, bu konuda belediyelerden yer talebinde bulunduklarını anlattı. Olumlu bir yanıt alamadıklarını ifade eden Karaca, şöyle konuştu: 

3 MİLYON EURO 
"Deniz kenarında, Antalya ve Türk turizmi için yeni bir konsept yaratmak istiyorum. Bin 500 metrekare kapalı, 3 bin metrekare içinde, restoranlar, çocukların eğlenebileceği, karla oynayabileceği, turistlerin denizden çıkıp kış sporları yapabileceği sosyal donatı alanlarının olduğu bir proje hazırladık. 3 milyon Avro’ya mal olacak bu proje için bir kaç belediyeden yer talebinde bulundum ama olumsuz yanıt aldım. İçinde tamamen kış ortamının olacağı, çocukların karda gezebileceği, kar sporları yapabilecek Kar Ada Projesi için belediyeler yer bulamadı." 

Konsept projelerin, kentlerde turizmin ve boş zaman aktivitelerinin çeşitlendirilmesi açısından büyük önem taşıdığını ve kent imajının şekillenmesine katkıda bulunduğunu ifade eden Karaca, deniz, kum, güneş, tarih ve kültür dışında farklı deneyim arayışındaki yeni turist profili için bu tür temalı projelerin önemli olduğunu vurguladı. Hakan Karaca, sözlerini şöyle tamamladı: 

TERTEMİZ DAĞ HAVASI 
"Kar Ada projesi ile dışarıda termometre gölgede 40 dereceyi bulmuş, plajlar bronz tenlerle dolup taşarken, Kar Ada’da negatif iyonlarla zenginleştirilmiş buz gibi tertemiz dağ havasıyla bambaşka bir deneyim yaşatmak istiyoruz. Bu proje ile Antalya’nın imajına katkı yaratmak istiyoruz. Amacımız, 365 gün, güneşin altında kar keyfi yaşatmaktır."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.