Antalya merkeze Millet Bahçesi

Antalya merkeze Millet Bahçesi

Antalya merkeze Millet Bahçesi

27 Şubat 2019, Çarşamba 14:38 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Büyükşehir Belediyesi'nin, Işıklar'da yıkılan stadyum alanı yerinde yapımına devam ettiği Millet Bahçesi çalışmaları devam ediyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Işıklar Caddesi'nde, zarar gördüğü gerekçesiyle yıkılan Atatürk Stadyumu yerini yeşil alana dönüştürmek için çalışmalarını sürdürüyor. Eski stadyum alanında yapımına devam edilen Millet Bahçesi Projesi içerisindeki çalışmaların etap etap tamamlanmasıyla proje gün yüzüne çıkmaya başladı.

'EFSANE TRİBÜNE GÖLGELİK ÇALIŞMASI'

Proje kapsamında yer altında inşa edilen 3 katlı otopark hizmete hazır hale geldi. 73 metre çapındaki ışıklı süs havuzu ile otopark üzerindeki kuru havuzun yapım işi tamamlandı ve test aşamasına getirildi. Mevcut ağaçların korunduğu projede görsel güzellik sunan 18 hurma ağacı dikimi yanında şu ana kadar 250 ağaç ile endemik çalı, mevsimlik çiçek ve Antalya'ya özgü tropik bitkilerinin de içinde bulunduğu 8 bin bitkinin dikimi gerçekleşti. Millet Bahçesi'ne 17 bin 500 metrekare rulo çim ekimi ve yeşillik çalışmaları da tamamlandı. Nostalji olarak yeniden inşa edilen açık tribünün üst gölgelik çatı imalatı ise sürüyor. Gelecek hafta da tribünün üst kaplama çalışması gerçekleştirilecek.

'MİLLET KIRAATHANESİ DE HİZMET VERECEK '

'Millet Kıraathanesi' de proje kapsamında hayata geçecek. Millet Bahçesi Projesi kapsamında aynı alanda hizmet verecek olan Millet Kıraathanesi'nin de çelik imalatı inşası gerçekleşiyor. Çalışmalar tamamlandığında Karaalioğlu Parkı ve Kent Müzesi ile birlikte Millet Bahçesi kapılarını misafirlerine açacak. Meydanı, parkları, sosyal ve kültürel alanları ile Antalya, yemyeşil bir yaşam alanına kavuşacak.

FOTOĞRAFLI

 

 

 

 

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 2300 yıl önceki Antalya gün yüzüne çıkacak