Antalya'da aralık ayında deniz keyfi

Türkiye'nin birçok bölgesinde kış koşulları etkisini sürdürürken, Antalya'daki sıcak havayı fırsat bilen vatandaşlar denize girdi

10 Aralık 2015, Perşembe 16:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Türkiye'nin birçok bölgesinde kış koşulları etkisini sürdürürken, Antalya'daki sıcak havayı fırsat bilen vatandaşlar denize girdi.

Alanya Meteoroloji İstasyon Müdürlüğü verilerine göre ilçede hava sıcaklığı 20, deniz suyu sıcaklığı ise 21 derece ölçüldü. Aralık ayındaki güneşli havayı fırsat bilen yerli ve yabancı tatilciler, Alanya'daki Kleopatra ve Damlataş plajlarına akın etti.

"Plajlara gelen tatilcilerden bazıları güneşlenip denize girmenin keyfini çıkarırken, bazıları da balık tutmayı tercih etti. Tatilcilerden Mehmet Bulut, Norveç\'ten Türkiye\'ye tatile geldiğini belirterek, "Deniz çok sıcak. Yaşadığım Norveç\'te yazın da hava sıcaklığı zaten böyledir. Bizim için güzel bir hava" diye konuştu.

Artvin'den gelen Yücel Türk de yaz aylarında çalıştıkları için denize girmeye fırsat bulamadıklarını anlatarak, aralık ayında yüzme imkanı bulduğu için sevindiklerini söyledi.

"ülkenin birçok yerinde kar yağışının hakim olduğunu ifade eden Deniz Taş da "Aralık ayındayız okuldan kaçıp denize girebiliyoruz. Deniz biraz soğuk ama girince alışıyor insan" dedi. AA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Corona virüste bağışıklık oranı açıklandı