Antalya'da 'Baykal istifa' sesleri

Antalya'da 'Baykal istifa' sesleri

Önder Sav cephesiyle birlikte olağanüstü kurultay için imza toplamaya başlayan Deniz Baykal, memleketi Antalya'da bir grup partili tarafından protesto edildi, istifaya çağrıldı

22 Haziran 2011, Çarşamba 21:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

CHP Antalya İl Başkanlığı önünde toplanan bir grup partili, seçim sonuçlarının sorumlusu olarak İl Başkanı Özer Ülken ve eski Genel Başkan Deniz Baykal'ı göstererek, yönetimi istifaya çağırdı.

CHP İl Başkanlığı önünde toplanan grup, CHP İl Başkanı Özer Ülken ve eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ı protesto etti. Grup

üyeleri, Özer Ülken ve Deniz Baykal'ın istifa etmelerini ve gençlerin önünü açmalarını istedi.

Ellerinde ''Kemal çalıştı, Baykal hazıra kondu'', ''Önder Sav, Deniz Baykal, halk diyor hoşça kal'' yazılı pankartlar taşıyan grup, ''Baykal'a verdiğim oylar haram olsun'' diye sloganlar da attılar. Grup daha sonra dağıldı.

Eylemci grup dağıldıktan sonra gazetecilere açıklama yapan İl Başkanı Özer Ülken, protestoyu ''doğal'' bulduğunu söyledi.

Ülken, bir gazetecinin sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta yönetim karşıtı bir buluşma organize edildiğini söylemesi üzerine de ''Sayıları 20-25 kişiyi geçmeyecek, partimizden de 4-5 kişinin üye olduğu bu topluluğu gördük. Facebook ve sanal alemde gençler kendilerini tatmin ediyor. Mücadelemiz hep birlikte devam edecek'' dedi.

Ülken, geçmişte genel başkanlık görevini üstlenen kişilere saygısızlık yapılmasına izin vermeyeceklerini de kaydetti.

KURULTAY KAZANI 

Öte yandan CHP'de kurultay kazanı kaynamaya devam ediyor. Bugün toplanan MYK’da hem seçim sonuçları hem de kurultay çabaları değerlendirildi.

Toplantıdan, gerekirse muhalifler için disiplin mekanizmalarının işletileceği mesajı çıktı. Muhaliflerin basına yaptığı açıklamaların mercek altına alınacağını, toplantı sonrası konuşan Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil açıkladı: "Kayıtların değerlendirilmesi, incelenmesi kararını aldık."

15 GÜNDE 630 İMZA

Genel merkezde bu gelişmeler yaşanırken, Baykal ve Sav cephesi de kurultay için imza topluyor. Muhaliflerin yeterli sayı olan 630 imzaya ulaşabilmeleri için önlerinde tüzük gereği 15 gün var.

Yönetimin ise, örgütlerden gelen destek mesajları nedeniyle gerekli çoğunluğun sağlanamayacağı görüşünde olduğu belirtildi. Ankara il örgütünün de genel merkez önünde kitlesel bir açıklamayla yönetime destek vereceği belirtildi.

MYK’da revizyon beklentisi nedeniyle önemli olan Parti Meclisi de 4 Temmuz’da toplanacak.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER TBMM kararları Resmi Gazete'de yayımlandı