Antalya'da domuzlar zeytin ağaçlarına dadandı

Antalya'nın Demre ilçesinde domuzlar şimdi de zeytin bahçesine dadandı. Ağaçların dallarını kıran domuzlar ağaçlarda büyük tahribat yarattı

20 Kasım 2018, Salı 10:33 Son Güncelleme:
A A
Antalya'da domuzlar zeytin ağaçlarına dadandı

Demre’de geçen günlerde domates seralarına girerek zarar veren domuz sürüleri bu kez de aynı mahallenin Kum Dağı mevkisindeki zeytin bahçesine girdi. İzzet Boztepe’ye ait 15 dönümlük zeytin bahçesindeki ağaçların yüzde 80’i domuzlar nedeniyle zarar gördü.

'İNSANLARA SALDIRABİLİR, TEDBİR ALINSIN'

İzzet Boztepe, Demre Ziraat Odası Başkanı İbrahim Oğuz’u çağırarak bahçedeki durumu gösterdi. Boztepe, "Bahçede 6 yaşında, yaklaşık 2.5 metre boyunda 300 zeytin ağacım vardı. Domuzlar bunların yüzde 80’inin dallarını kırdı. Zeytin ağaçları 5 yıl geriye gitti. Zeytinlerin etrafı tel örgü olmasına rağmen bu duruma geldi. Bahçenin bitişiğinde ve güney kısmında yazlıklar var. Bu gidişle bu domuz sürüleri insanlara da saldırabilir. Tedbir alınmalı" dedi.

'BU SORUNU ÇÖZECEĞİZ'

Demre Ziraat Odası Başkanı İbrahim Oğuz da "Durumun ne kadar vahim olduğu bu bahçede görülüyor. Bir arkadaşımız tam 35 domuz saymış. Yetkililer sesimize kulak verdi. Bu hafta içinde toplu bir sürek avı yapmak için izin çıktı. Jandarma ve polisin gözetiminde domuzlar için sürek avı yapacağız. Bu sorunu çözeceğiz" diye konuştu.

Ahmet ACAR/DEMRE, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...