Antalya'da felaket beklentisi

Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, etkili olması beklenen yağışlarda olası sel, taşkın ve olumsuz şartlara karşı hazırlıklı olunması ve önlem alınmasını istedi

03 Kasım 2009, Salı 19:29
A A
Antalya'da felaket beklentisi

Vali Yüksel, başta Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve kaymakamlıklar olmak üzere ilgili kamu kurum ve kuruluşları, gönderdiği genelgeyle uyardı.

Uygulama ve planlamaların tüm yetkili ve ilgililerce bir kez daha değerlendirilmesini talep eden Yüksel, Devlet Su İşleri 13. Bölge Müdürlüğü tarafından hassasiyeti bilinen akarsu ve derelerde ilgililerin müdahaleye hazır olmalarını istedi.

OKULLAR TATİL EDİLDİ


Drenaj kanallarının temizlettirilmesiyle su baskını olması muhtemel yerlerde, su tahliye sistemlerinin bakımı ve yapımı konusunda gerekli önlemlerin alınması gerektiğini vurgulayan Vali Yüksel, TEDAŞ Müessese Müdürlüğü ve ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından da trafo, jeneratör ve motopompların hazır hale getirilmesiyle çalışmalarda sürekliliğin sağlanmasının önemini belirtti.


Öte yandan Antalya'da Çarşamba günü (4 Kasım 2009) tarihinde okulların tatil edildiği açıklandı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.