Antalya'da hayatını kaybeden Aleyna'nın annesi yürekleri dağladı

Antalya'da hayatını kaybeden Aleyna'nın annesi yürekleri dağladı

Antalya’da trafik kazası sonucu hayatını kaybeden ve yaşarken organlarının bağışlanmasını isteyen 17 yaşındaki Aleyna’nın kalbi, karaciğeri ve iki böbreği 4 kişiye can oldu.

23 Ağustos 2018, Perşembe 09:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Antalyalya'da 16 Ağustos'ta bir aracın çarpması sonucu ağır yaralanan ve beyin ölümü gerçekleşen 17 yaşındaki lise öğrencisi Aleyna Hatun Budanır'ın, bağışlanan organları vasiyeti üzerine 4 kişiye can verirken 2 kişiye de ışık oldu. Döşemealtı Halil Akyüz Anadolu Lisesi 12'nci sınıf öğrencisi olan ve sağlığında "Ben ölürsem organlarım bağışlayın"dediği ortaya çıkan Aleyna'nın kalbi Burak Zeybek'e (24), karaciğeri Kemal Çevik'e (62), böbrekleri Mehmet Taşkın (42) ve Recep Dede'ye (55) nakledildi. Korneaları da uygun hastalara nakledilecek olan genç kızın akciğer ve pankreası ise kullanılamadı. 16 Ağustos'ta ölmesine rağmen babasının "Kızımla bayramın birinci günü vedalaşayım, sonra organları alınsın" isteği üzerine 2 gün daha makineye bağlı yaşatılan Aleyna'nın cenazesi bugün ikindi namazına müteakiben kılınacak cenaze namazından sonra son yolculuğuna uğurlanacak.

35 METRE SÜRÜKLENMİŞ

Kızının hayatını kaybettiği noktada SABAH'a konuşan acılı baba Şahimerdan Budanır, "Kızım iç mimar olmak istiyordu. 'Sana yük olmak istemiyorum' diyerek, dershaneye gitmek için çamaşırhanede çalışmaya başlamıştı. O gün de gece vardiyasından dönüyordu. Kaza sabah 08.15'te oldu. Servis şoförü H.K. tali yola girmeden anayol üzerinde indirmiş. Kızım da karşıya geçerken aşırı hızla gelen aracın altında kalmış. 35 metre sürüklenmiş. Aracın hızı 120 kilometreymiş. Kızıma çarpan aracın sürücüsü nezarete dahi girmeden olay günü ifadesi alındıktan hemen sonra serbest bırakıldı. Yanlış yerde indiren servis şoförünün, aşırı hızlı giden sürücünün en ağır cezayı almalarını istiyorum. Adalet yerini bulsun. Kızımın kanı yerde kalmasın. Başka Aleynalar yanmasın. Ben devletimize inanıyorum, güveniyorum. Tek tesellimiz 6 aile ikinci bayramı yaşadı. Allah onları mutlu etsin. Allah bu acıyı ki

Sabah/Talat Öztuzsuz

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kocaeli’de korkunç olay! Evin her yerinde kan izleri var…