Antalya’da hayvanat bahçesinden kaçan kurt görüntülendi

Antalya’da 2 gün önce akşam saatlerinde hayvanat bahçesindeki çitleri aşarak ormanlık alana kaçan kurt halen bulunamadı

A A

Diğer kurt ve köpeklerle sürekli kavga eden bir kurt, bir süre önce başka bir kafese alındı. Kafesten çıkmayı başaran kurt, doğu çitlerini aşarak hayvanat bahçesinin sınırlarının dışına çıktı. 

Ormanlık alana doğru ilerleyen kurdu bulmak için polis arama çalışması başlattı. Bir kişinin, kurdu hayvanat bahçesine yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta olan seyir terası yakınlarında gördüğü ve polise ihbar ettiği bildirildi.

Kurt ormanlık alana kaçışının ardından, tesadüfen o bölgeden geçen bir veteriner hekim tarafından cep telefonuyla görüntülendi. 

“TEDİRGİN BİR HALİ VARDI”

“TEDİRGİN BİR HALİ VARDI”

Kurdu görüntülemeyi başaran veteriner hekim Ümit Yürekli, İHA muhabirine açıklamalarda bulundu. Yürekli, "Varyanttan inerken yolda bir köpek olduğunu düşündüm. Devamında sağına soluna bakmaya çalışınca köpek değil kurt olduğunu gördüm. Bir taraftan takip ettim ve kurt olduğuna emin oldum. "

"Yakında hayvanat bahçesi olduğu için oradan kaçmış olabileceğini düşündüm. Hemen eskiden hayvanat bahçesinde çalışan bir arkadaşımı aradım ve kurdun kaçtığını öğrendim. Kurt panik halindeydi. Uzun zamandır belki ilk kez bu kadar dışarıdaydı. Arabaların arasında tedirgin bir hali vardı" dedi.

“SALDIRGAN HİSLERİ YOKTUR, ŞEHRE İNMEZLER”

“SALDIRGAN HİSLERİ YOKTUR, ŞEHRE İNMEZLER”

Kurdun Anadolu’nun yaygın bir türü olduğunu dile getiren Yürekli, "Saldırgan hisleri yoktur, şehre inmezler. Halk belki panikleyebilir ama tam tersine onlar daha çok panikliyorlar, yabacı bir ortam. Özgürlüğüne gidecektir diye düşünüyorum."

"İnsanlara yakın olmayı tercih etmezler. Bizim olduğumuz bölgede sokak köpeğinin çok olması dağlık ve ormanlık alana gitmesine neden olacaktır. Karanlık çöktükten sonra o kurdu kimsenin bulma şansı yok. İnsanlarımız görürlerse panik yapmasınlar" diye konuştu.

HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ

HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ

Öte yandan hayvanat bahçesi ve kurdun kaçtığı ormanlık alan havadan görüntülendi. 

En son 2 kilometre uzaklıkta görüldüğü bildirilen kurdun, dağlık alana geçebilmesi için trafiğin yoğun olduğu karayolundan karşıya geçtiği ve o alanda ilerlediği düşünülüyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Kıyafetleriyle denize girince polis alarma geçti!