Antalya’da sahiller turistlere kaldı

Antalya’nın Alanya ilçesinde yeni eğitim yılının başlamasıyla plajlar turistlere kaldı. Turistler deniz ve güneşin keyfini çıkardı.

20 Eylül 2018, Perşembe 23:55 Son Güncelleme:
A A
SAHİLE AKIN ETTİLER

SAHİLE AKIN ETTİLER

Hava sıcaklığının 33, deniz suyu sıcaklığının 29 derece ölçüldüğü Alanya’da, İlçede 2018-2019 eğitim öğretim döneminin başlamasıyla sahiller yabancı turistlere ve tatilcilere katıldı.

Nem oranının yüzde 56 kaydedildiği ilçede sahile gelen tatilciler hem deniz hem güneşin keyfini çıkardı.

GÜNEŞİN TADINI ÇIKARDILAR

GÜNEŞİN TADINI ÇIKARDILAR

Yüksek nem nedeniyle sıcaklığın 40 derece hissedildiği ilçede özellikle Kleopatra ve Damlataş plajları doldu. Tatilcilerin bir kısmı şezlonglarda güneşlenmeyi tercih ederken bazıları da yüzerek serinledi.

Sıcak kumlarda oyun oynayan çocuklar ise renkli görüntüler oluşturdu. Gaziantep’ten Alanya’ya tatile gelen Cengiz Arıkan ilçenin çok güzel olduğunu söyledi.

'DENİZ KEYFİ YAPIYORUZ'

'DENİZ KEYFİ YAPIYORUZ'

Arıkan,"Alanya’ya tatile geldim çok güzel bir yer. Bizim oralar daha soğuk, burası sıcak olduğu için bütün insanlar tercihi oluyor. Buranın havası, suyu, güneşi her şeyi çok güzel Bizim memleketimize kış sezonu geldi ama burada deniz keyfi yapıyoruz halen" dedi.

Tekirdağ’dan gelerek Alanya’da deniz keyfi yapan İbrahim Halil Biber ise şunları söyledi:" Tekirdağ’dan Alanya’ya tatile geldim. Burada hava çok güzel, memleketimizde şu an kışlık elbiseler giymeye başladık. 

SICAK HAVA DEVAM EDECEK

SICAK HAVA DEVAM EDECEK

Türkiye’nin sayılı plajlarında birisi burası, burada olmaktan gayet mutluyuz" diye konuştu. Meteoroloji yetkililerinden alınan verilere göre sıcak havanın önümüzdeki günlerde de devam edeceğini bildirdi.

ANTALYA (İHA)

Sıradaki haber yükleniyor...