Antalya'daki hortum hayatı felç etti

Antalya'da etkili olan hortum, fırtına ve yağış nedeniyle Kemer Devlet Hastanesi'nin bahçesinde bulunan çok sayıdaki çam ağacı devrildi, hastanenin çatısında da hasar oluştu. Hastane bahçesinde bulunan 50'den fazla araç, devrilen ağaçlar ve çatıdan düşen parçalar nedeniyle zarar gördü. Hortum felaketinde Devrim Bayram Demir'in de yaşamını yitirmesiyle ölü sayısı 2'ye yükseldi.

24 Ocak 2019, Perşembe 20:29 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hortum ve fırtınanın içinde de hasara neden olduğu hastanedeki 15 hasta, Antalya'daki çeşitli hastanelere nakledildi.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, hastaneye gelerek incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı.


ÖLÜ SAYISI 2'YE ULAŞTI

ÖLÜ SAYISI 2'YE ULAŞTI

Antalya'da oluşan hortum felaketinde Devrim Bayram Demir'in de yaşamını yitirmesiyle ölü sayısı 2'ye yükseldi. Kumluca'ya bağlı Narenciye Mahallesi'nde ailesiyle birlikte bahçede portakal topladıkları sırada oluşan hortumun taşıdığı sacın başına isabet etmesi sonucu Berivan Karakeçi de yaşamını yitirmişti. Yaralanan 15 kişi ise hastanelerde tedaviye alındı.

 "SADECE ACİL HİZMET VERECEK"

"SADECE ACİL HİZMET VERECEK"

Kemer Devlet Hastanesinde de zararlar oluştuğunu belirten Karaloğlu, "Hastanemizdeki 15 vatandaşımızı Antalya'daki Sağlık Bakanlığına bağlı diğer hastanelere naklettik. Hastanenin acil servisi hizmete devam edecek. Hastanenin çatıda bulunan ısıtma ve soğutma sistemleri hasar gördüğü için, onarım bitinceye kadar yataklı kısmını açmamış olacağız. Sadece acil hizmet verecek. Burada ihtiyaç olursa hastalarımızı ambulansla Antalya merkeze göndereceğiz." dedi.

"BUSE ACAR HALA KAYIP"

"BUSE ACAR HALA KAYIP"

Finike, Kumluca ve Kemer'de çok sayıda sera ve meyve bahçesinin yanı sıra yüzlerce aracın zarar gördüğünü kaydeden Karaloğlu, şöyle devam etti:

"En önemlisi Kemer Kuzdere'de annesiyle beraber nehre düşen 20 yaşındaki bir üniversite öğrencisi kayıp. Kemer'de vatandaşların evlerinde de hasarlar meydana geldiğini aktaran Vali Karaloğlu, kamu kuruluşları, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyesi ekiplerinin vatandaşların yaralarını sarmak, hasar tespitlerini yapmak üzere arazide çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

KAYIP BUSE BULUNAMADI

KAYIP BUSE BULUNAMADI

Kemer ilçesinde hortumun Ağva Deresi'ne uçurduğu otomobilde bulunan Kader Buse Acar'da suya sürüklenerek kaybolmuştu. Buse Acar'ı arama kurtarma çalışmalarından sonuç alınamamış ve havanın kararmasıyla ara verilmişti. Genç kızı arama çalışmalarına sabahın ilk ışıklarıyla birlikte yeniden başlanılacak.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Corona virüs salgınında belirtiler değişti