Antep fıstığına yüzde 35 zam geldi

Kayseri’de yaz aylarının sıcak geçmesi, kuruyemiş fiyatlarına yansıdı. Antep fıstığı, geçen seneye oranla yüzde 35 zamlandı

27 Kasım 2017, Pazartesi 12:36
A A
Antep fıstığına yüzde 35 zam geldi
Kayseri’de yaz aylarının sıcak geçmesi, kuruyemiş ürünlerinin verimliliğini azaltınca, fiyatlarda artış yaşandı. Kayseri’de kuruyemişçilik yapan Cuma Tan, bazı kuruyemiş ürünlerine, zam geldiğini söyledi.
 

'KEYFE KEDER ÜRÜN' 


Tan, "Kuruyemiş diğer ürünler gibi mecburen üretilen ürünler değildir. Keyfe keder üretilen ürünlerdir. Bu ürünlerin fiyatları da mahsulün azlığı ve çokluğu ile alakalıdır. Toprak verimli olup da ürün çok olursa mahsul ucuz oluyor ama toprak da verim olmaz, doğal faktörler ile mahsul azalırsa bu yüzden fiyatlar yükseliyor" ifadelerini kullandı.
 

AY VE KABAK ÇEKİRDEĞİ FİYATLARI DA ARTTI


Tan, "Bu sene yazın çok sıcak geçmesi bir takım ürünlerin verimliliğini ve kalitesini düşürdü. Bu yüzden ay çiçeği ve kabak çekirdeğinin fiyatlarında artış var. Antep fıstığı da bu sene mahsulün azlığından dolayı geçen seneye oranla yüzde 35 zamlandı" dedi.

İHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.