Anthony Joshua'nın antrenörü Rob McCracken'dan yüz buruşturan itiraf

2 Haziran 2019 tarihinde Dünya Ağır Siklet Boks maçında Andy Ruiz ve Anthony Joshua karşı karşıya gelmişti. Joshua'yı nakavtla yenen Ruiz, şampiyon olmuştu. Anthony Joshua'nın ise aldığı darbelerle beyin sarsıntısı geçirdiği anlaşılmıştı. Anthony Joshua'nın antrenörü Rob McCracken'dan aylar sonra ilginç bir açıklama geldi.

12 Eylül 2019, Perşembe 15:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
"Maç esnasında beyin sarsıntısı geçirdiğini biliyordum"

"Maç esnasında beyin sarsıntısı geçirdiğini biliyordum"

29 yaşındaki Anthony Joshua kariyerindeki ilk mağlubiyeti Andy Ruiz'e karşı almıştı. Unvan maçından mağlubiyetle ayrılan Joshua, 7'nci rauntta nakavt olmuştu. Dünyaca ünlü boksörü nakavta götüren darbelerin aslında 3'üncü raunttan itibaren beyin sarsıntısına neden olduğu maç sonunda belli olmuştu.

Aylar sonra bu konuyla ilgili konuşan antrenör McCracken, antrenörü olduğu Anthony Joshua'nın maç esnasında başına aldığı iki darbe nedeniyle düştüğünü ve daha sonra donuk gözlerle baktığını anlattı. Başına aldığı darbelerden sonraki molada oyuncunun sorun yaşadığını fark ettiğini söyleyen McCracken, havlu atmak yerine Joshua'nın devam etmesini istemişti.

Antrenörün, Joshua'nın yaşadığı ciddi tehlikeyi bildiğini açıklaması büyük yankı uyandırdı. Birçok kişiye göre Joshua ringde ölebilirdi ve McCracken'ın bunu bilmesine rağmen havlu atmaması felaket.

"Onu herkesten iyi tanıyorum"

"Onu herkesten iyi tanıyorum"

Rob McCracken'ın bu tutumu açıklarkenki tavrı ise adeta "Yaptım ama bir sor, neden yaptım" gibi.

BBC'ye konuşan antrenör, "Onu hiç tanımayan, sadece bir iki kez görüştüğü uzmanlardan daha iyi tanıyorum. 9 yıldır onunla çalışıyorum ve durması gerektiği yeri bilecek kişiyim. Molada bana, 'neden böyle hissediyorum anlamıyorum' demişti. Kabus gibi bir durumdu. Sarsıntı yaşadığını biliyordum fakat birkaç tur daha devam edip edemeyeceğini ya da nereye kadar gidebileceğini test ettim" dedi.

Joshua arkasında durmuştu

Joshua arkasında durmuştu

Joshua'nın Ruiz mağlubiyeti sonrasında bazı otoriteler onun, antrenörü McCracken'la yollarını ayırması gerektiğini söylemişti. Joshua ise "Bunun söyleyenler sadece soytarı. McCracken'la yolları hiç kesişti mi? Hiç sanmıyorum. Sadakatin ne olduğunu anlayamıyorlar" diyerek antrenörünün arkasında durmuştu.

McCracken, amatör günlerinden beri Anthony Joshua ile beraber çalışıyor. Onun 3 ağır siklet dünya şampiyonluğunda da antrenörlüğünü yaptı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İpek Dönmezer gördüğü şiddetin ardından kick boksa başlayıp şampiyon oldu