AÖF DGS kayıtları ne zaman başlıyor? AÖF DGS kayıtları ile ilgili açıklama yapıldı

AÖF DGS kayıtları ne zaman başlıyor? AÖF DGS kayıtları ile ilgili açıklama yapıldı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından AÖF DGS kayıtları hakkında açıklama yapıldı.

12 Ekim 2020, Pazartesi 12:16 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

AÖF DGS kayıtları 2020 yılında da yoğun ilgi görüyor. AÖF DGS kayıt tarihleri bu yıl ekim ayında alınacak. Başvuru işlemleri yukarıda belirtilen adresten e-devlet şifresi ile gerçekleştirilecek. Adayların başvuru yapabilmeleri için öğrenim bilgilerinin YÖKSİS sisteminde güncel olması gerekiyor. Bilgileri güncel olmayan adaylar kaydının bulunduğu kurumlara başvurarak bilgilerinin güncellenmesini sağlamalıdır.

Yapılan yeni açıklamaya göre AÖF DGS kayıtları 14 Ekim 2020 Çarşamba günü saat 09:00’da başlayıp, 19 Ekim 2020 Pazartesi günü sona erecektir. 20 Ekim 2020 Salı günü mazeretli olanların kayıtları yapılacak olup saat 17:00’da sona erecek.

Kayıtlar nasıl yapılıyor?

Başvuru işlemleri https://aoskayit.anadolu.edu.tr adresinden e-devlet şifresi ile yapılacak. Adayların başvuru yapabilmeleri için öğrenim bilgilerinin YÖKSİS sisteminde güncel olması gerekmektedir. Bilgileri güncel olmayan adaylar kaydının bulunduğu kurumlara başvurarak bilgilerinin güncellenmesini sağlamalı.

Çevrimiçi kayıt başvurusu yapmayan adayın kaydı yapılamaz. Çevrimiçi başvuru işlemlerini tamamlayıp Öğretim Giderini ödeyenlerin durumları kontrol edilerek kayıt işlemi onaylanacak.

Aday ödeme yaptıktan sonra (Ek özellik bilgisi olan Engelli, Şehit ve Gazi yakını hariç) kaydının tamamlanması için başvuru sayfasından onay vermeli. Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Kayıt süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar, fakülteye kayıt hakkını kaybeder ve herhangi bir hak iddia edemez. Posta ile kayıt yapılamıyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Marmara’da denizanası istilası