AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Açıklama var mı?

AÖF sınav sonuçları için geri sayım başladı. Yüz binlerde aday 26-27 Mayıs tarihlerinde AÖF final sınavına girdiler. Şimdi gözler sonuçlara çevrilmiş durumda... Peki, AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak?

03 Haziran 2018, Pazar 16:45 Son Güncelleme:
A A
AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Açıklama var mı?

Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleşen AÖF final sınavı 26-27 Mayıs tarihleri arasında yapıldı. Mezun olmak isteyenler başta olmak üzere tüm öğrenciler nefesleri tuttu, ÖAF sonuçlarının açıklanmasını bekliyorlar. En çok gündeme gelen soru, "AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?" oldu.

AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Anadolu Üniversitesinden AÖF sınav sonuçlarına ilişkin herhangi resmi bir açıklama yapılmış değil. Anadolu Üniversitesi genellikle sonuçları 15 gün en geç ise 20 gün içerisinde açıklıyor. Bir önceki sınav sonuçları 11 gün içinde açıklanmıştı. Bu süre baz alındığında AÖF sınav sonuçlarının 1 hafta içerisinde açıklanması bekleniyor.

ARA SINAV NOTUNUN BAŞARI NOTUNA KATKISI NE KADAR?

Açıköğretim sistemine göre öğretim yapılan programlarda (İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında İngilizce okutulan dersler ve ödevi olan dersler hariç) yapılan sınavlar sonucunda alınan notların, başarı notuna katkı oranları; ara sınav notunun % 30’u, dönem sonu sınav notunun %70’tir.

Bir Dersin Başarı Notu = (Ara Sınav Notu X %30) + (Dönem Sonu Sınav Notu X %70) değerlerinin toplamı ile hesaplanır.

Örneğin; “Çağdaş Felsefe” dersinin ara sınavında 60, dönem sonu sınavında 80 alan bir öğrencinin başarı notu şu şekilde hesaplanmaktadır.

Başarı Notu = (60 X %30) + (80 X %70) => Başarı Notu = 18 + 56 => Başarı Notu = 74 


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.