AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

AÖF Güz dönemi vize sınavının gerçekleştiği tarihten itibaren 8 gün geçti. Her geçen gün "AÖF sonuçları ne zaman açıklanır?" sorusu sıklıkla araştırılıyor. Öğrenciler bir an evvel sonuçların açıklanmasını ve Anadolu Üniversitesi'nden tarih hakkında duyuru bekliyor.

03 Aralık 2018, Pazartesi 11:13
A A
AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanır?

AÖF öğrencileri yeni dönemin ilk AÖF sınavına 24-25 Kasım tarihlerinde girdi. Her sınav sonrası olduğu gibi sonuçlar en çok merak edilen konu durumunda... Bugün 8. günün içerisindeyiz ve öğrenciler sonuçlara dair bir bilgi ve açıklama bekliyor. "AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanır? " sorusu ise bugünlerde gündem olmuş durumda...

AÖF SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

Sınavın üzerinden 1 haftayı aşkın süre geçerken AÖF sonuçları hakkında Anadolu Üniversitesi'nden yapılan bir duyuru yok. Geçen yıl vize sınavı 9 gün sonra açıklanmıştı. Bilindiği üzere Anadolu Üniversitesi sonuçları ne geç 20 gün içerisinde adayların erişimine açıyor.

AÖF GEÇME NOTLARI

84 – 100 AA 4,00 Geçti

77 – 83 AB 3,70 Geçti

71 – 76 BA 3,30 Geçti

66 – 70 BB 3,00 Geçti

61 – 65 BC 2,70 Geçti

56 – 60 CB 2,30 Geçti

50 – 55 CC 2,00 Geçti

46 – 49 CD 1,70 Ortalamaya Bazlı Geçti

40 – 45 DC 1,30 Ortalamaya Bazlı Geçti

33 – 39 DD 1,00 Ortalamaya Bazlı Geçti

AÇIKÖĞRETİMDE ÜCRETSİZ YÜZ YÜZE DERSLER TÜM TÜRKİYE'DE 

Anadolu Üniversitesi'nin Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri öğrencilerine yönelik yüz yüze dersleri, Güz Dönemi 13 Ekim 2018 Cumartesi günü başlayıp, 11 Ocak 2019 Cuma günü sona erecek.

Merkezi Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim Sistemi dahilinde eğitim ve öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri öğrencileri için bazı derslere yönelik ücretsiz yüz yüze derslerin Güz Dönemi 15 Ekim 2018 tarihinde başlıyor. Tüm yurtta 81 il ve 3 ilçede (Alanya, Bandırma, İskenderun) olmak üzere 87 merkezde (İstanbul'da 3 merkez: Avrupa Yakası –Davutpaşa, Anadolu Yakası – Göztepe ve Maltepe; Ankara'da 2 Merkez: Cebeci ve Beşevler) gerçekleştirilecek yüz yüze derslere Açıköğretim öğrencileri, öğrenci kimliklerini göstererek hiçbir ücret ödemeksizin katılabilecektir.

Açıköğretim öğrencilerinin özellikle zorlandıkları derslere yönelik yapılan yüz yüze dersler, öğrencilerin başarılarına büyük katkı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra ders aldıkları üniversitenin kütüphane, sosyal faaliyetler, konferans, sempozyum gibi bir takım olanaklarından da faydalanabilmektedirler. Yüz yüze derslerde bir araya gelen Açıköğretim öğrencileri kendi aralarında dersleri ve sorunları ile ilgili bilgi paylaşımı olanağı da elde etmektedirler.

Öğrenciler, derslerin yapılacağı derslikleri, derslerin gün ve saatlerini, 08 Ekim 2018 tarihinden itibaren bulundukları ildeki AÖF Bürosuna başvurarak veya www.anadolu.edu.tr adresinde bulunan Açıköğretim başlığı altındaki "Öğrenme Ortamları" ve oradan da "Yüzyüze Öğretim Hizmetleri" bölümünü inceleyerek öğrenebilirler.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.