AÖF sonuçları ne zaman açıklanır? Tarih verildi mi?

AÖF sonuçları için kritik haftaya girildi. Yüz binlerce Açıköğretim Fakültesi öğrencisi sonuçlara odaklanmış durumda... Anadolu Üniversitesi'nin sonuçlar için herhangi bir tarih verip vermediği araştırılıyor. İşte daha önce yaşanan süreç...

22 Nisan 2019, Pazartesi 11:56
A A
AÖF sonuçları ne zaman açıklanır? Tarih verildi mi?

AÖF sonuçları ne zaman açıklanır? Açıköğretim Fakültesi öğrencileri bahar dönemi vize sınavının üzerinden bir hafta geçmesinin ardından bu soruyu yöneltiyor. Anadolu Üniversitesi'nin sonuç açıklama tarihi değişkenlik gösterirken öğrenciler net bir tarih verilip verilmediğini araştırıyor. İşte detaylar...

AÖF SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

AÖF sonuçları hakkında Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan bir açıklama yok. Üniversitenin yaptığı açıklamada sonuçların genellikle 15-20 gün içinde açıklanacağı belirtiliyor. Fakat, bir önceki sınav sonucu 10. günde açıklanmıştı. Şimdi Bahar dönemi vize sınavı sonuçlarının 24 Nisan'da açıklanması bekleniyor.

AÖF’DE GEÇİLEMEYEN DERSLER NE OLACAK?

AÖF ders sisteminde 2 dönem vardır. Birinci dönemde alınmış olan, ancak kalınan dersler bir sonraki senenin birinci döneminde alınabilir. Geçilemeyen ikinci dönem dersi de yine aynı şekilde ikinci dönem alınabilir. 

Her dönem 1 vize sınavı ve 1 final sınavı yapılır, bir eğitim ve öğretim yılında 2 vize sınavına ve 2 final sınavına girilir. Dönem içi vize notunun yüzde 30’u ve final notunun da yüzde 70’i alınarak gerekli değerlendirme ve hesaplama işlemleri yapılır. Elde edilen ortalama harf notu olarak sisteme girilir. Öğrenciler aldıkları harf notuna göre o dersten geçip geçmediklerini anlayabilir. 

Sıradaki haber yükleniyor...