Sonuçlar ne zaman açıklanacak? AÖF soru ve cevapları ne zaman yayınlanacak?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Güz döenmi dönem sonu sınavı 12-13 Ocak tarihleri arasında gerçekleşiyor. Bugün son oturumun ardından AÖF soru ve cevapları gündem olacak. Peki, soru ve cevaplar ne açıklanacak?

13 Ocak 2019, Pazar 10:29 Son Güncelleme:
A A
Sonuçlar ne zaman açıklanacak? AÖF soru ve cevapları ne zaman yayınlanacak?

Yüz binlerce açıköğretim üniversitesi öğrencisi bugün AÖF Güz Dönemi dönem sonu sınavına girdiler. Sınavın bitişiyle birlikte en önemli konu sonuç hakkında fikir edinmek için soru ve cevaplar olacak. Peki, Soru ve cevaplar ne zaman açıklanacak?

AÖF SORU VE CEVAPLARI İLE SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AÖF sınavlarının hemen ardından gündem olan soru ve cevaplar genellikle sınavın bitişinin ardından 3-4 gün sonra adayların erişimine açılıyor. AÖF sonuçları ise sınavdan en geç 20 gün sonra açıklanıyor.

AÖF PUAN HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

AÖF not ortalaması hesaplama işlemi yapabilmek için güz döneminde şartlı olarak geçilen derslerden başarılı olunması, güz dönemi sonu veya bahar dönemi sonu genel not ortalamasının da 2,00 ve üzerinde olması gereklidir. 

Öğrencilerin bahar dönemindeki şartlı geçmiş oldukları derslerden başarılı sayılabilmeleri içinse bahar dönemi sonu veya güz dönemi sonu genel not ortalaması 2,00 ve üzeri olmalıdır. 

AÖF lisans öğrencilerinin mezun olmaları için şu şartları yerine getirmeleri gereklidir;

Ders notlarının FF olmaması

Genel not ortalamalarının 2,00 ve üzeri olması,

Alttan kalan dersinin olmaması 

AÖF’DE GEÇİLEMEYEN DERSLER NE OLACAK?

AÖF ders sisteminde 2 dönem vardır. Birinci dönemde alınmış olan, ancak kalınan dersler bir sonraki senenin birinci döneminde alınabilir. Geçilemeyen ikinci dönem dersi de yine aynı şekilde ikinci dönem alınabilir. 

Her dönem 1 vize sınavı ve 1 final sınavı yapılır, bir eğitim ve öğretim yılında 2 vize sınavına ve 2 final sınavına girilir. Dönem içi vize notunun %30’u ve final notunun da %70’i alınarak gerekli değerlendirme ve hesaplama işlemleri yapılır. Elde edilen ortalama harf notu olarak sisteme girilir. Öğrenciler aldıkları harf notuna göre o dersten geçip geçmediklerini anlayabilir. 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Evi kiralayıp, kazdılar