Apartmanda hapis

İstanbul'da bir sitenin iki bloğunda oturanlar, ortak alanların kullanımı konusunda anlaşmazlıkta uç noktalara varınca...

17 Ekim 2009, Cumartesi 05:00
A A

KAZAN DAİRESİNDEKİ KÜÇÜK KAPIDAN

İstanbul Caddebostan’daki Reşit Bey Konağı Sitesi’nin A ve B blok sakinleri ortak kullanım alanları ile ilgili anlaşmazlık yaşadı. Bunun üzerine A blok yöneticisi Ünal Yaltırık iki blok arasına tel örgü çektirdi. Tel örgü, B bloğun ana giriş kapısını da kapattı. B bloktaki 12 dairenin sakinleri dışarı çıkabilmek için önce apartmanın bodrum katına iniyor. Kapıcı dairesini kullanıp, kazan dairesinden geçtikten sonra küçücük bir kapıdan dışarı çıkabiliyor.

BELEDİYE CEVAP BİLE VERMEDİ

6 Eylül’den beri evlerine hapsolan Reşit Bey Konağı Sitesi B blok sakinleri Kadıköy Belediyesi’ne içinde bulundukları durumu anlatan bir dilekçe verdi. Dilekçede “Deprem, yangın gibi felaket durumunda ya da bir hastalık olduğunda buradan nasıl çıkacağız? Tel örgüyü kaldırın” diye talepte bulundular. Belediye henüz bu dilekçeye cevap vermiş değil. B Blok yöneticisinin eşi Ülkü Güvenç “İstanbul’un göbeğinde birileri bizi evimize hapsediyor. Kimse de buna ses çıkarmıyor” dedi.

Candaş Tolga IŞIK

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.