App Store ve diğerleri...

Popüler ilk 100 iOS uygulamasının kaçı Android'de de var? Peki Windows'ta durum nasıl? İşte cevaplar

12 Ağustos 2013, Pazartesi 20:15
A A
App Store ve diğerleri...

Şu bir gerçek ki iOS ve Android platformunda bulunan uygulamaların büyük bir kısmı, halen Windows Phone ve Windows 8 işletim sistemleri için optimize edilmedi. Infragistic tarafından yapılan yeni bir araştırma, oyunları hariç tutmak şartıyla, iOS'un en fazla ilgi gören ilk 100 uygulamasının Android, Windows Phone ve Windows 8 ortamında bulunabilme durumları üzerine çok detaylı ve farklı bilgileri ortaya çıkardı.

Sonuçlara göreyse Android işletim sistemi, iOS'da bulunan bu 100 uygulamadan 96'sına sahipken, Windows Phone kullanıcıları 100 uygulamanın sadece 64'üne sahipler. Windows 8 kullanıcıları içinse bu rakam 54'e kadar geriliyor.

Araştırmanın bir diğer sonucuysa, bu dört sistemin pazar paylarını da ortaya çıkarması ki Windows Phone bu verilere göre, Android ve iOS işletim sistemlerinin büyük ölçüde gerisinde.

CHIP Online

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.