Apple Bir Numaralı Telefon Üreticisi Oldu

Dünya devi Apple Çin'de Xiaomi'yi geride bırakarak birinci sıraya yerleşti.

12 Mayıs 2015, Salı 11:36
A A
Apple Bir Numaralı Telefon Üreticisi Oldu

Gelen raporlardaki rakamlara göre 2015’in ilk üç ayında Çin’de 98.8 milyon akıllı telefon satıldı.Apple 14.7’lik bir pazar payıyla birinci oldu. Xiaomi ise çok az bir farklı birinciliği Apple’a verdi.Xiaomi şirketinin pazar yüzdesi ise 13.7.Huawei 11.2’lik pazar payıyla üçüncülüğü yakalarken Samsung artık eskisi gibi değil.Güney Kore merkezli Samsung 9.6’lık yüzdeyle dördüncü sırada oldu.Geçen yıl 20.5’lik pazar payıyla herkese açık ara fark atan Samsung bu duruma oldukça üzülmüş olmalı.

 


IDC’nin yayınladığı rapora göre dengeler bir hayli değişmiş.Ancak Çin’de akıllı telefon satışlarının da düşüş yaşadığını söylemek gerekir. Bir önceki çeyreğe göre yüzde 8’lik, geçen yılın bu zamanki dönemlerine göre ise yüzde 4’lük bir düşüş gerçekleşti.Çin’deki akıllı telefon satışlarının düşmesinin nedenini de; Çin’in Amerika ve Avrupa pazarları gibi akıllı telefon yaygınlığında ilerlemiş olması olarak gösteriliyor.

 


IDC’nin Türkiye Raporu
IDC’nin yayınlamış olduğu Türkiye Raporuna göre ülkemizde yerli akıllı telefon oranının yüzde 30 seviyesine yükseldiği bildirildi.Yani bu da elimizdeki her üç akıllı telefondan birinin yerli malı olduğunu gösteriyor.Türkiye’de bu yıllık akıllı telefon satışının 12 milyona ulaştığınıda belirtelim.

 

Qualcomm’dan 10 Çekirdekli Yonga Seti!

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.