Apple iWatch'ın piyasa tarihi belli oldu

Apple iWatch'ın piyasa tarihi belli oldu

Apple, iWatch'la giyilebilir akıllı cihazlar pazarına iddialı bir giriş yapmayı hazırlanıyor. Apple iWatch'ı bu sonbaharda iOS 8 ailesine katılacak

11 Haziran 2014, Çarşamba 00:04 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

iOS 8 sonbaharda geliyor ve görünüşe göre Apple’ın güncel işletim sistemini kullanan yalnızca telefon ve tabletler olmayacak. Tokyo merkezli Nikkei’nin üreticilerden aldığı bilgiye göre Apple iWatch’u bu sonbaharda iOS 8 ailesine katılacak. Nikkei’in haberinde iWatch’un oval OLED dokunmatik ekranlı olacağı ve kullanıcıların kalori tüketimi, uyku aktivitesi, kan şekeri ve kandaki oksijen seviyesi gibi sağlıkla ilgili verilerini toplayabileceği belirtiliyor.

İDDİALI GİRİŞ

Cihaz aynı zamanda kullanıcıların akıllı telefonlarından gönderilen mesajları okumasına izin verecek. Apple, iWatch’la giyilebilir akıllı cihazlar pazarına iddialı bir giriş yapmayı hazırlanıyor, zira, habere göre, şirketin parça üreticilerden aylık sipariş adeti 3 ila 5 milyon arasında. Apple’ın bu cesur tututumunun arkasında Mayo Clinic, Cleveland Clinic gibi tanınmış yüksek profil hastanelerin yanında Minnesota ve Ohio’daki sağlık kuruluşlarıyla yaptığı anlaşmalar var. İşbirliğiyle, kullanıcılardan toplanan veriler analiz edilerek, bunları sağlık sektöründe nasıl kullanabileceği konusunda bilimsel yöntemler geliştirilecek.

ÖNEMLİ İŞARETLER VAR

Bunlara ek olarak Apple’ın iWatch için Nike ile birlikte çalıştığı da biliniyor. Haberde iki şirketin servislerini gelecekte entegre etmek üzere anlaştığı bilgisi de paylaşılıyor. Hafta başında başlayan WWDC 14‘te sağlık uygulaması Health ve geliştiriciler için HealthKit‘i duyuran Apple, aslında iWatch’un geleceğine dair önemli işaretleri burada verdi diyebiliriz. Şirketin iWatch’u piyasaya ne zaman süreceğine dair farklı söylentiler olsa da Nikkei’in doğrudan üreticilere dayandırdığı bilgi, dikkate değer görünüyor.

Kaynak: RS FM

;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sonbaharın huzurlu rotası: Şelaleler ve göller şehri Düzce