Apple, MicroLED için patent alacak

Apple, MicroLED için patent alacak

Akıllı telefon sektöründeki rekabet, sonunda ekran tarafına da sıçradı. Bilindiği üzere dünya genelindeki OLED pazarının hakimi Güney Kore. LG ve Samsung’un sektöre yön verdiğini söylesek, sanırım pek de yanılmış olmayız.

23 Mart 2018, Cuma 11:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Öyle ki Apple bile iPhone X’te kullanacağı OLED paneller için ezeli rakibi Saun kapısını çalmıştı. Şimdi ise iki firma MicroLED teknolojisinde tekrardan rakip olmaya hazırlanıyor.
Apple son dönemde artan maliyet rakamlarını azaltmak için pek çok tedarikçisi ile yolları ayırdı. Üretimi kendi içerisine kaydırmak isteyen Cupertino merkezli şirket, son olarak kendi ürettiği GPU birimlerini kullanmaya başlamıştı. Öyle görünüyor ki Apple aynı şeyi ekran tarafında da başarmak istiyor.

iPhone X için Sain etiketine yansıdı.

Önümüzdeki dönemde satışa sunulacak olan iPhone modellerinde fiyatı daha da yukarı tırmandırmak istemeyen Apple’ın MicroLED teknolojisi ile kendi ekranını üretmesi bekleniyor.
Hali hazırda MicroLED teknolojisi için LG ve Samsung patent başvurusunda bulunmuş durumda. Ekran teknolojilerinde lider bu iki şirketin yeni bir teknoloji için yarışmaları pek de sürpriz değil. Fakat Apple gibi bir ismin bu yarışa dahil olması ciddi bir sürpriz.

Apple 2014 yılında bünyesine kattığı MicroLED şirketi LuxVue ile bu yarışa dahil olmuş durumda. Tabi Cupertinolu şirketin, yeni teknolojisini akıllı telefonlarında ne zaman kullanmaya başlayacağı büyük bir soru işareti.


XİAOMİ REDMİ NOTE 5 SANİYELER İÇERİSİNDE TÜKENDİ 

;
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mars’ta yaşam izleri arayacak olan ‘Sebat’ fırlatıldı