Apple ve Tesla karşı karşıya geldi!

Apple ve Tesla karşı karşıya geldi!

Dünyanın en popüler girişimcilerinden Elon Musk, Apple ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

12 Ekim 2015, Pazartesi 14:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

 

Otomobil endüstrisi son 2-3 yıldır ciddi bir değişime doğru gidiyor. Elektrikli araçların yaygınlaşması, yeni modeller üzerinde çalışmalar ve AR-GE faaliyetleri, farklı firmaların ön plana çıkmasına sebep oluyor. Bu alanda en popüler firma ise Tesla isimli otomobil üreticisi.

 

Tesla, ABD merkezli bir elektrikli otomobil üreticisi. Diğer tanıdığımız otomobil üreticilerinden bazı farkları var. İlk olarak Tesla, yüzde yüz elektrikli otomobiller üzerine çalışıyor. Diğer üreticilerin büyük bir çoğunluğu hibrit araçlar üzerinde çalışıyor.

 

Elektrikli otomobiller konusunda gündeme gelen bir diğer firma ise Apple. Yaklaşık bir yıldır Apple’ın yeni bir otomobil üreteceği konusu gündemde. İddialara göre Apple, son derece gizli bir şekilde kendi arabası üzerinde çalışıyor. iCar olarak adlandırılması beklenen bu ürünün 2020 yılında piyasaya çıkması bekleniyor.

 

Durum böyleyken, Apple’ın Tesla’ya önümüzdeki yıllarda rakip olması söz konusu. Bu gelişmenin üzerine Elon Musk, katıldığı bir röportajda, “Apple, bizim kovduğumuz mühendisleri işe alıyor. Apple ürünlerini seviyorum ancak araba yapmak çok karışık bir iş. Akıllı telefon veya tablet bilgisayar üretmeye benzemiyor. Foxconn’a gidip bana bir araba yapın diyemezsiniz.” Şeklinde bir açıklama yaptı.

 

Daha sonra Twitter üzerinden Apple’dan özür dileyen Elon Musk, Apple ürünlerini gerçekten sevdiğini tekrar dile getirdi. Önümüzdeki yıllarda Apple, Google çekişmesine Apple, Tesla çekişmesi de eklenecek gibi duruyor.

 

Kodak, Google ve Logitech’e meydan okudu!

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İşinden istifa etti, bisikletle dünya turuna çıktı