Apple'dan dev satın alma! Rekabette öne çıkmak istiyor!

Dijital müzik sağlayıcısı Spotify ile rekabette öne çıkmak isteyen Apple, müzik analiz girişimi Asaii'yi satın aldı. Yaklaşık 100 milyon dolara geçekleşen satın alma ile Apple, kullanıcılarına dinleme alışkanlıklarına göre şarkı listeleri sunma kapasitesini artırmayı hedefliyor

15 Ekim 2018, Pazartesi 14:49 Son Güncelleme:
A A
Apple'dan dev satın alma! Rekabette öne çıkmak istiyor!

Teknoloji devi Apple'ın, müzik analizleri yapan Asaii isimli girişimi satın aldığı bildirildi. Söz konusu satın almanın yaklaşık 100 milyon dolara gerçekleştiği açıklandı. Apple'in söz konusu hamlesinin arkasında, şirketin müzik içerik önerilerini güçlendirme isteği yatıyor.

HEDEF SPOTIFY'I GEÇMEK

Merkezi Silikon Vadisi'nde bulunan Assai'nin Apple'a Spotify ile rekabet konusunda, ünlü olmayan sanatçılarla doğrudan çalışma gibi katkılar sunması bekleniyor. Ayrıca Assai'nin analiz platformu sayesinde, Apple'in müzik listelerini kullanıcıların dinleme alışkanlıklarına göre düzenleyebileceği ve kişilere sevdiği şarkıları önerebileceği belirtiliyor.

Apple, Spotify ile rekabette öne geçmek için geçtiğimiz ay da Shazam'ı satın almıştı. Shazam uygulaması, çalan şarkıyı bulabiliyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.