Apple'dan telefonlara 'Trakya şivesi' güncellemesi

Apple’ın mobil cihazlarında kullandığı işletim sistemi iOS 12’de ‘H’ harfinin eksikliği, sosyal medyada konuşulmaya devam ediliyor. Birçok kullanıcı ‘H’ harfinin olmamasını yazılımcının Trakyalı olduğuna bağladı.

26 Eylül 2018, Çarşamba 14:24
A A

Apple marka telefonlara 17 Eylül’de gelen güncelleme ile kullanıma sunulan iOS 12 işletim sisteminde ortaya çıkan bir hata, Türk kullanıcılar arasında eğlenceli yorumlara neden oldu.


Telefon rehberinde artık ‘H’ harfini göremeyen kullanıcılar şaşkınlık yaşadı. Sosyal medyada espiri konusu olan yeni güncellemenin bir Trakyalı tarafından yapıldığı, Steve Jobs’un anne tarafının Trakyalı olduğu gibi paylaşımlar yapıldı.

Sosyal medyada Trakyalı kullanıcılar da "Artık avamızdan geçilmez" gibi yorumlar yaptı. Gelecek yeni bir güncellemeyle hatanın düzeltilmesi bekleniyor.Hatayı sadece telefonlarını Türkçe olarak kullananlar görürken, diğer dillerde ‘H’ harfi bulunuyor. İHA

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.