Apple'ın 2014 bombaları!

Belki ilk aylarda değil ama 2014'ün ortalarında, Apple işte bu bombaları patlatabilir...

18 Ekim 2013, Cuma 16:00
A A
Apple'ın 2014 bombaları!

KGI Securities firması, Apple spekülasyonlarını topladığı bir araştırmaya göre, 2014 yılında, daha yüksek çözünürlüğe sahip bir iPad ve daha düşük fiyatlı bir iMac beklentisi olduğunu açıkladı.

Ekim ayında açıklanacak iPad 5'in ekran çözünürlüğünde değişikliğe gitmeyeceği ancak daha ince ve daha hafif olacağını, 2014 ortasında tanıtılacak iPad 6'nın ise daha yüksek çözünürlüklü olacağını iddia eden KGI, 2014 yılında tanıtılacak iMac'in de daha uygun fiyatlı olacağının altını çizdi.

iPad 4 şu anda her inç başında 264 piksel çözünürlüğe sahip. iPad 5 ile bu çözünürlüğün değişmeyeceği düşünülüyor. iPad 6'da ise 9.7 inç ekranda %30 daha fazla piksel bulunacağı tahmin ediliyor.

Ayrıca Apple'ın 12 inç boyutunda bir iPad tasarladığı yönündeki spekülasyonların da boş çıkacağını düşünen KGI, insanların phabletlere kaydığı, mobilitenin öne çıktığı dönemde, daha ağır ve daha büyük iPad'ler üretmenin doğru olmadığını düşünüyor. Dolayısıyla Apple'ın mevcut 9.7 inçlik ekranlarını büyütmeyeceğini iddia ediyor.

Yine tahminlere göre 2014'de göreceğimiz yeni bir cihaz da 12 inç boyutunda bir MacBook. Ancak bunun Air ismini taşımayacağı, yeni bir isim alacağı düşünülüyor. daha küçük, daha hafif ve daha ince olacak yeni MacBook'ların daha kolay taşınması sebebiyle büyük ilgi göreceği düşünülüyor.

Resimlerle: Apple'ın kayıplara karışan 9 ürünü

Kaynak: CHIP Online

Sıradaki haber yükleniyor...