Apple'ın bağımsız teknik servis programı Türkiye'ye de geliyor

Apple'ın bağımsız teknik servis programı Türkiye'ye de geliyor

Apple, bağımsız teknik servis sağlayıcı özelliğini birçok yeni ülkeye açıyor. Şirketin açıklamasında yer alan ülkeler arasında Türkiye de var.

01 Nisan 2021, Perşembe 08:11 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Türkiye'de Apple cihazlarını güvenli bir şekilde tamir ettirmek isteyen kullanıcılar, kısıtlı sayıda seçeneğe sahipti. Apple kullanıcıları, var olan Apple merkezlerinden birine gidip cihazının tamir edilmesini bekliyordu. Ancak Apple, ABD'deki müşterilerine sertifikalı bağımsız teknik servisler sağlıyor.

Apple bu programını bir çok yeni ülkeyi de kapsayacak şekilde genişletiyor. Bu ülkeler arasında Türkiye de var. Artık Türkiye'de Apple tarafından eğitilmiş, servis sertifikası verilmiş yetkili servisler olacak.

Bu kişiler kendi işletmelerini yönetecek ve Apple ile bir bağları olmayacak. Ancak sertifikalarını Apple'dan aldıkları için cihazlar bu noktalarda tamir ettirilebilecek.

Şirketin konuyla ilgili olarak yaptığı açıklama şöyle:

“Apple’ın bağımsız onarım programına katılmanın bir maliyeti yok. Yeni programa katılabilmek için işletmelerin onarımları gerçekleştirebilecek Apple’dan sertifikalı bir teknisyene sahip olması gerekiyor.

Basit sertifikasyon süreciyse ücretsiz olarak sunuluyor. Daha fazla bilgi edinmek ve başvurmak için support.apple.com/irp-program sayfasını ziyaret edin.

Koşullara uygun onarım işletmeleri; Apple’ın orijinal parçaları, araçları, eğitimleri, onarım kılavuzları ve tanılama bilgilerine AASP’lerle aynı maliyet karşılığında sahip olacak.”

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER NASA, Mars'ta görüntülenen buzlu kum tepelerinin fotoğraflarını paylaştı