Ara Güler’in İstanbul fotoğrafları özel bir kitapta buluştu: Kitaba pek çok ünlü isim talip!

Usta sanatçı Ara Güler’in hayattayken çektiği İstanbul fotoğrafları özel bir kitapta buluştu. 17 Mart’ta açık artırmaya sunulacak olan ve sadece bir adet üretilen kitaba Tarkan gibi pek çok ünlü isim talip

14 Mart 2019, Perşembe 08:15 Son Güncelleme:
A A

Ekim 2018'de vefat eden fotoğraf sanatının efsane ismi Ara Güler'in binlerce kare içerisinden seçtiği 55 adet İstanbul fotoğrafı, kitap haline getirildi. 65 kilogram olan ve sadece bir adet üretilen bu özel eser, 17 Mart'ta Antik A.Ş.'deki müzayedede sahibini bulacak. Geliri genç fotoğrafçılara kullanılacak esere sahip olmak için koleksiyonerler yarışa girdi.

100 sayfalık esere sahip olmak isteyen isimler arasında ise Koç ve Sabancı Aileleri'nin yanı sıra Tarkan, Derin Mermerci ve Engin Altan Düzyatan da var. Çok sayıda ünlü ismin katılacağı açık artırmada en yüksek rakamı veren kişi, Ara Güler'in özel notu ile imzasının da yer aldığı kitaba sahip olarak sanatçının anısını yaşatacak.

SERVET VERMEYE HAZIR

SERVET VERMEYE HAZIR

Geniş bir sanat koleksiyonu olan Derin Mermerci de Ara Güler'in bir adet üretilen kitabını almak için serveti gözden çıkaracak.

Son yıllarda fotoğrafa merak saran oyuncu Engin Altan Düzyatan da kitaba talip isimlerden.

Eski dostu merhum Ara Güler'in son eserini almak için sabırsızlanan Tarkan'ın müzayedeye bir aracı ile katılacağı öğrenildi. (Takvim)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER 5 dakikada magazin turu (25 Ocak 2020)