Arabasını corona virüse çevirdi

Hindistan'da bir adam, vatandaşlara "evde kal" çağrısı yapmak için arabasını corona virüs kılığına soktu. Rekor sahibi bir mucit olan 67 yaşındaki tasarımcı, aracı farkındalık yaratmak için yetkili makamlara bağışlayacağını açıkladı.

10 Nisan 2020, Cuma 16:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Hindistan, corona virüs için ilginç mücadele yöntemleri uygulayan bir ülke. Geçtiğimiz hafta corona virüs kılığına giren polisler halkı uyarmaya çalışırken bu kez de bir vatandaş arabasını corona virüse çevirip "evde kalın" çağrısı yaptı.

67 yaşındaki mucit Sudhakar Yadav, arkadaşlarına COVID-19'un tehlikelerini hatırlatmak için corona virus temalı arabasını Haydarabad'da yola çıkardı.

AFP'ye açıklamalarda bulunan Yadav, "İnsanlar korkmuyor ve açık bir tehlikeye rağmen hala sokaktalar. Arabalı mesajımın amacı, sokaklarda olmanın tehlikeli olduğunu ve şu anda en güvenli yerin ev olduğunu anlamalarını sağlamak" dedi.

Yadav, Hindistan'da başka bir yerde polis tarafından giyilen virüs şeklindeki kasklardan esinlendiğini, çünkü 21 günlük karantina uygulamasına herkesin katılması gerektiğini söyledi.


Dünyanın en büyük üç tekerlekli bisikletini tasarladığı için bir Guinness Dünya Rekoru'na sahip olan mucit Yadav, Haydarabad polisini desteklediğini söylüyor.

"Otomobilin farkındalık yaratmak için sergilenmesini istiyorlar" diyen Yadav aracı yerel makamlara bağışlamayı planlıyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İşte corona virüsün giremediği tek kasabanın sırrı