Araç sahiplerinin dikkatine! Aylık kasko nedir, ne işe yarar?

Corona virüs salgını ile beraber dünyada tüketim alışkanlıkları değişiyor. Bu alışkanlıkların değişmesi de yeni uygulamaları beraberinde getirdi. Buna bir örnek de aylık araç kaskosu. Peki aylık kasko nedir? Araçlar için yapılan aylık kasko ne işe yarar?

03 Temmuz 2020, Cuma 15:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Corona virüs nedeniyle araç kullanımı minimuma düştü. İnsanlar evlerinde kaldıkça araçlar da garajlarda ve caddelerde yattı. Haliyle uzun süreli kaskolar, araç sahiplerinin gözüne gelmeye başladı. Araçları kaskolu olanlar ve kaskoları bitenler için aylık kasko uygulaması devreye girdi ve araç kaskosunda yeni bir dönem başladı.

Aylık kasko nedir?

Aylık kasko nedir?

Aylık kasko araçları tıpkı standart kaskodaki gibi temel risklere karşı koruyor. Çarpışma, çalınma ve yanma gibi riskleri kapsayan aylık kasko özel bir sigorta yöntemi. Kaskolar normal şartlarda yıllık olarak uygulanıyor fakat bu yeni sistemde araç sahibi, aylık kaskosunu isterse her ay yenileyebilecel ya da kullanmayacaksa yenilememe opsiyonu olacak.

Bu sigorta türünde kredi kartınıza limit blokesi konulmuyor. 30 liradan başlayan teminatlarla bütçenize uygun fiyatlarla ve aylık ödemelerle sigortanızı yaptırabiliyorsunuz.

Yenilemeler otomatik

Yenilemeler otomatik

Aylık kasko tamamen araç sahibinin inisiyatifine bağlı olarak iptal edilebiliyor. Araç sahibi iptal talebinde bulunmazsa kasko otomatik yenileniyor ve böylece kişi, ekstra uğraşmamış oluyor. Otomatik yenileme için kredi kartının onay vermesi yeterli.

Aylık kasko sigortasından mevcut kaskosu olup da yenileme vadesi içinde veya 15 günlük vade boşluğu olan bireysel sigortalılar yararlanabiliyor.


İstenildiği zaman iptal imkanı

İstenildiği zaman iptal imkanı

Aylık kasko çarpışma, çalınma ve yanma riskleri gibi temel riskleri kapsıyor. İsteğe bağlı olarak ihtiyari mali mesuliyet teminatı ve asistans hizmetlerini kaskoya ekleme imkanı sunuluyor.

Ayrıca aylık kaskoda herhangi bir taahhüt bulunmuyor. Araç sahini yıl içerisinde dilediği zaman poliçeyi iptal ettirebiliyor, poliçeyi belli bir süre dondurabiliyor veya geniş teminatla kasko poliçesine geçiş yapabiliyor.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Devlet destekli tarım sigortalarında büyük artış yaşandı