Aracına aldığı kişi sivil polis çıkınca şaşkına döndü!

Aracına aldığı kişi sivil polis çıkınca şaşkına döndü!

Adana’da korsan taksicilik yapan Suriye uyruklu M.B.H., bir polis memurunun müşteri gibi davranıp aracına binmesiyle yakalandı. Güzergah üzerinde trafik ekiplerinin durdurduğu M.B.H., aracındaki kişinin arkadaşı olduğunu öne sürdü. Müşterisinin polis olduğunu öğrenince şaşkınlık yaşayan M.B.H.’ye, 6 bin 700 TL ceza kesildi, aracı da 60 gün trafikten menedildi.

19 Nisan 2021, Pazartesi 11:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, merkez Seyhan ilçesine bağlı Kocavezir Mahallesi’nde bir kişinin korsan taksicilik yaptığı bilgisine ulaştı. Trafik polisi, cep telefonuyla aradığı Suriye uyruklu M.B.H. ile Buruk Mezarlığı’na 100 TL karşılığında kendisini götürmesi için anlaştı. Sivil polis memuru, M.B.H’nin korsan taksi olarak kullandığı otomobiline bindi. Mezarlığa geldiğinde M.B.H.’nin kullandığı araç, başka bir polis ekibi tarafından durduruldu.


Cezadan kurtulmak için aracına binen kişinin arkadaşı olduğunu öne süren M.B.H., müşterisinin sivil polis olduğunu öğrenince büyük şaşkınlık yaşadı. Polisin yaptığı evrak kontrolünde M.B.H.’nin, çalışma izni olmadığı halde taşımacılık yaptığı belirlendi. Sürücüye 6 bin 700 TL para cezası uygulanırken, aracı ise trafikten 60 gün menedildi.

Anıl ATAR/ADANA, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika… Türkiye’deki peş peşe depremlerin ardından korkutan açıklama!