Aralıklı oruç ve hindistan cevizi yağının şaşırtıcı ilişkisi

Son dönemin popüler ikilisi nasıl bir araya geldi. Hindistan cevizi yağı ile metabolizmayı hızlandıran aralıklı oruç yönteminin aslında harika bir ikili olduğu ortaya çıktı. İşte zayıflama diyetinizi geliştirmenin yöntemi / ÖZEL

12 Ekim 2021, Salı 19:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Aralıklı oruç, yiyecek alımının genellikle her gün sekiz saatlik bir pencere periyodu içinde olduğu, yeme ve oruç arasında değişen döngüler olan bir yeme düzenidir.

Aralıklı oruç, geçen yıl sosyal medya aracılığıyla yayıldı ve dünyanın en popüler sağlık ve fitness trendlerinden biri haline geldi.

Hangi yiyeceklerin yenmesi veya kaçınılması gerektiğini belirtmediği için bir diyet değildir; bunun yerine ne zaman yemek yemeniz gerektiğini önerir.

Aralıklı orucu basitçe anlamak, yemek yeme ve oruç arasında dönüşümlü olarak geçen ve gıda alımının genellikle her gün sekiz saatlik bir pencere periyodu içinde olduğu bir yeme düzenidir.

İnsanlar uykudayken doğal olarak oruç modundadırlar.

Aralıklı oruç, kahvaltıyı atlayarak ve günün ilk öğünü olarak öğle yemeği yiyerek elde edilebilecek orucu biraz daha uzatmak kadar basit olabilir.

Bunu yaparak, 8 saatlik bir yeme penceresine sahipken her gün 16 saatten fazla oruç tutuyorsunuz. Oruç tutmanın en zor yönlerinden biri açlığı savuşturmaktır; bu nedenle, zevk aldığınız ve programınıza uyan bir yaklaşım bulmanız önerilir.

NDTV Food'un belirttiğine göre, Aralıklı açlığı desteklemek için önerilen bir takviye, "Orta Zincirli Trigliserit" MCT yağıdır. 

MCT'ler kimyasal yapıları nedeniyle diğer yağlardan farklı olarak metabolize edilirler, neredeyse anında enerji için ketonlara dönüştürülürler ve diğer yağlar gibi depolanmazlar.

Bu nedenle, diyetinize MCT eklemek, açlığı azaltmaya yardımcı olur ve aralıklı oruç rutinini oruç süresini açlık sorunu olmadan uzatmanıza izin verir. Hindistan cevizi yağının MCT'lerin en zengin kaynaklarından biri olduğu bilinmektedir; yaklaşık %48'i laurik asitten ve %7'si orta zincirli yağ asitleri (MCFA) olan kaprik asitten gelen doymuş yağların %92'sini içerir.

Virgin Hindistan Cevizi yağı, enerji seviyelerini artırmak için harika bir kaynaktır ve vücuda yağ asitleri sağlar, bu da doğru şekilde tüketildiğinde vücut için açlık ve temizlik maddesi görevi görür.

Saf Hindistan Cevizi Yağı (VNCO), hindistan cevizinin taze olgunlaştırılmış çekirdeğinden mekanik veya doğal yollarla elde edilir. Soğuk sıkım tekniği ile elde edilen yağ, yağın tüm doğal güzelliğini korumasını sağlar. 

Peki, oruç dönemini atlatmak ve kilo yönetimine yardımcı olmak için diyetinize hindistancevizi yağını nasıl ekleyebilirsiniz?

Sade kahve, su, çay ve diğer kalorisiz içecekler oruç sırasında tüketilebilir, özellikle kahve, açlığı giderebileceği için en faydalı olarak kabul edilir. 

Sabah kahvenize hindistancevizi yağı eklemek kilo yönetimine yardımcı olabilir, anında enerji için yağın ketonlara dönüşmesi nedeniyle aşırı açlığı önleyebilir. 

Virgin hindistan cevizi yağı, doğanın süper gıdası olarak adlandırılır ve çoğunlukla MCT'lerden oluşur. 

Sağlık yararlarını korumak için hindistancevizi yağı tüketmenin bir başka yolu da doğrudan tüketmektir. 

Günde iki kaşık, açlığı azaltmak için vücuda gerekli yağ ve enerjiyi sağlayabilir ve aralıklı orucun nihai hedefine ulaşmasına yardımcı olabilir

Sağlık yararlarını korumak için hindistancevizi yağı tüketmenin bir başka yolu da doğrudan tüketmektir. Günde iki kaşık, açlığı azaltmak için vücuda gerekli yağ ve enerjiyi sağlayabilir ve aralıklı orucun nihai hedefine ulaşmasına yardımcı olabilir.

Aralıklı orucun herkesin yapabileceği ve yapması gereken bir şey olmadığını, sadece sağlığı iyileştirebilecek belirli sürelerde uygulanan yaşam tarzı olduğunu hatırlamak önemlidir.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Gül suyu içmenin faydaları nelerdir? Hazır gül suyu içilir mi? Saf gül suyu içmek için nasıl hazırlanır?