'Arapsaçı' oyunu Gemlik'te tam not aldı

'Arapsaçı' oyunu Gemlik'te tam not aldı

'Arapsaçı' oyunu Gemlik'te tam not aldı

31 Aralık 2019, Salı 11:41 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kazım BULUT/GEMLİK(Bursa),(DHA)- BURSA Gemlik’in yerli tiyatro grubu Seyr-i Sefa, uzun bir aradan sonra ‘Arapsaçı’ oyunuyla yeniden sahne aldı.

Geçmiş yıllarda çok sayıda oyunla, Gemlik ve Bursa’da sahne alan topluluk, Arapsaçı isimli komedi oyunuyla, yeniden seyirci karşısına çıktı. Gemlik Sosyal Yaşamı Destekleme Derneği desteği ile yürütülen oyunun Prömiyeri, Gemlik Cemil Meriç Kültür Merkezinde ücretsiz olarak sahnelendi. Oyun öncesinde ve sahne arasında da davul, zurna ve keman ile renklenen oyun, baştan itibaren seyirciyi güldürmeyi başardı. Komedi unsurlarını içeren iki perdelik oyunda, evlenmek üzere olan çiftin ve yakınlarının düğün gününde yaşadıkları karmaşayı mizahi bir dille anlatıyor. Seyircinin ayakta alkışladığı oyunun yönetmenliğini ise Murat Öztin üstlendi.

Oyun sonrasında söz alan GESYAD Başkanı Şükrü Deviren, “Oyun zorlukları aşarak, başarı ile sahnelendi. Bunları tek tek anlatmaya gerek yok, oyunu daha güzel yapan da, harcanan emektir. Gemlik’te kültürel ve sosyal etkinliklerin artmasını her dönem önemsedik. Böyle bir oyunun sahnelenmesinde aracı olmak da, bizleri memnun etti. Emeği geçen arkadaşlarımıza ve oyuncularımıza teşekkür ederiz’ dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Gemlik'teki Cumhuriyet kutlamalarını çocuklar duyurdu