Araştırma ortaya çıkardı: Çikolatalı süt en iyi spor içeceği

Çikolatalı süt, çocuklarda obeziteye neden olduğu için kötü bir şöhreti var. Ancak yapılan yeni bir araştırma, çikolatalı sütün yorucu bir antrenmanın ardından enerjinizi yerine getirecek mükemmel bir spor içeceği olduğunu ortaya çıkardı.

29 Mart 2021, Pazartesi 15:58 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Egzersizin ardından doğru miktarda protein ve karbonhidrat tüketmek kas ağrısını ve sertliği azaltmaya yardımcı olur. Bunun ideal oranı ise; 4 gram karbonhidrata 1 gram proteindir. Spor içecekleri ve sütün aksine, bu altın orana en iyi şekilde uyan içecek ise çikolatalı süt!

Çikolatalı süt, kalsiyum, magnezyum, A, B, D vitaminleri ve potasyum gibi birçok sağlıklı besin içeriyor. Normal sütte bulunmayan kalori ve karbonhidratı, çikolatalı sütteki şeker ve kakao tamamlıyor.

Sağlıklı yağ ve mineral içeren çikolatalı süt, bilinen sporcu içeceklerinden çok daha besleyici ve lezzetli.

HARİKA BİR İYİLEŞTİRİCİ İÇECEK

HARİKA BİR İYİLEŞTİRİCİ İÇECEK

Yorucu bir egzersizin ardından iyileşme sürecini başlatmak önemlidir. Sporcuların iyileşme sürecinde şunları yapması gerekiyor:

  • Harcanılan besinler değiştirilir
  • Kaybedilen su telafi edilir

Çikolatalı süt, hem sıvı hem de besin kaybını çabucak giderebilir. Diğer spor içeceklerine oranla daha kısa bir iyileşme süreci sağlar, bitkin kasları hızla yeniler.

Araştırmalar, moladan sonra çikolatalı süt içen sporcuların, diğer spor içeceklerini tüketenlere oranla daha iyi bir performans gösterdiğini ortaya çıkardı.

Çikolatalı süt, bu nedenle sporcuların güçlerini toplamalarına ve antrenmanlarını geliştirmelerine yardımcı olur.

KAS ONARIMI İÇİN İDEAL

KAS ONARIMI İÇİN İDEAL

Egzersizden sonraki 30 ila 45 dakika, kasları yenilemek için protein ve şeker tüketimine en açık olduğumuz zamandır. Çikolatalı süt, insülinde ani bir artış yaratarak şekeri kas dokusuna taşır. Dokuyu onarır ve kas gelişimini spor içeceklerinden daha iyi destekler. Yağ kaybetmemize ve yağsız kas yapmamıza yardımcı olur.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Doğum sonrası kaçınmanız gereken 8 egzersiz hareketi