Arda Turan - Fatih Terim krizine Erdoğan el koydu, Acun Ilıcalı aracı oldu!

Milli Takımda Euro 2016 sonrası patlayan Fatih Terim-Arda Turan krizi nihayet sona erdi.

10 Kasım 2016, Perşembe 11:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Milli Takımda Euro 2016 sonrası patlayan Fatih Terim-Arda krizi nihayet sona erdi.

Yıldız oyuncu ile beraberinde kadro dışı kalan Gökhan Gönül, Burak ve Selçuk, Ay-Yıldızlı takıma geri döndü.

Bu gelişmenin ardından krizin nasıl çözüldüğüne dair birçok iddia ortaya atıldı, gerçeklere ise FANATİK ulaştı.

Edinilen bilgiye göre, kamuoyuna yansıtıldığı gibi krizin çözülmesinde başrol oynayan isim Emre Belözoğlu değil.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la bu konuda bir görüşme yapan Acun Ilıcalı’nın, Kosova maçının kadrosu açıklanmadan önce Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’le bir araya geldiği öğrenildi.

1 hafta önce gerçekleşen kritik buluşmada Acun Ilıcalı’nın, Terim’e, kriz hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın düşüncelerini aktardığı belirtildi.

"Rahatsızlık duyuyor": “Hocam, Cumhurbaşkanımız biliyorsunuz ki Arda’yı oğlu gibi sever. Onunla Burak’ın Çin’de ve İspanya’da ülkemizi başarıyla temsil etmesinden gurur duyuyor. Sizinle olan samimiyeti de ortada.

Bu konunun uzamasından çok büyük rahatsızlık duyuyor ve artık bu tatsızlığın sona ermesini istiyor” sözleriyle mesajı ileten Acun, Terim’den, “Cumhurbaşkanımız’ın emri olur” yanıtını alır.

Emre daha sonra devrede! Bu gelişmenin ardından Acun’un talebi üzerine Emre Belözoğlu, Arda’yla bir araya geldi, aynı ortamdayken Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’i arayarak telefonu Arda’ya verdi.

Euro 2016’dan sonra ilk kez görüşen ikili arasındaki buzlar eridi.

Terim’in, Kosova maçı kadrosunu hazırlarken bu gelişmenin ardından kadro dışı kalan diğer isimleri de yeniden geniş kadroya dahil ettiği ifade ediliyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yarı çıplak haldeki kadın futbolcuları darbetti, 'en iyi hoca' ödülü aldı! O futbolcu yaşananları anlattı