Arda Turan'a sert eleştiri: Kendine gel

Arda Turan'ın iyi başlayan Barcelona macerası, sezonun son haftalarına doğru kötüye gitti. Tecrübeli futbolcunun, etkisiz bir oyun sergilemesi, sorumluluktan kaçması ağır eleştirilere neden oldu. Arda Turan, Avrupa Şampiyonası'nda da iyi bir tablo çizmeyince İspanyol basınından sert eleştiriler geldi

02 Temmuz 2016, Cumartesi 10:38
A A
Arda Turan'a sert eleştiri: Kendine gel

Milli futbolcumuzun geride bıraktığımız sezon vasat bir futbol oynadığını belirten Miguel, yeni sezonun da Arda Turan için kolay olmayacağını yazdı ve hem bazı eleştirilerde bulundu hemde önemli tavsiyeler verdi.

KONDİSYON YÜKLEMELİ'

Arda Turan ile ilgili yazısında Miguel şu sözlere yer verdi:

"Atletico Madrid’den ayrılır ayrılmaz ilk söylediği şey, ‘Diego Simeone’nin sisteminde koşmaktan yoruldum’ olmuştu. Barcelona ile çıktığı maçta bu sözler biraz daha ön plana çıktı. Arda, Luis Enrique’nin gelecek planları arasında yer almak istiyorsa artık daha fazla fizik kondisyon yüklemesi yapmalı ve daha soyut bir hayat sürdürmeli."

'ARDA’YI TAKIMDA TUTMAK İSTİYORUZ'

Öte yandan Barcelona Başkanı Josep Maria Bartomeu, İspanya’da geleceği tartışma konusu olan Arda Turan hakkında açıklamalarda bulundu.

Milli yıldızı bırakmayı düşünmediklerini belirten Bartomeu,

“Teknik ekibimiz Arda’yı tutmak istiyor. Biz ona ve Vidal’e 6 ay boyunca oynamama sabrı göstererek bizimle kaldıkları için teşekkür ediyoruz. Arda’nın performansına 10 üzerinden 9 veririm. Sonuçta bir sezonda 4 kupa birden kazandık” dedi.

Sıradaki haber yükleniyor...