Argan yağının bilinmeyen faydaları

Son yıllarda oldukça popüler hale gelen ve tüm kadınların saç bakımları için denediği argan yağının sayısız faydasını biliyor musunuz? Sadece saçımız için değil tüm vücudumuz için güzellik kaynağı olan argan yağını yakından tanıyın...

02 Ocak 2019, Çarşamba 07:40 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Güzellik ve sağlığımız için giderek daha çok doğal yöntemlerden, faydası yıllardır bilinen bitkilerden, tohumlardan ve yağlardan faydalanmaya başladık. Argan yağı da bunların başında geliyor. Öncelikle saç için kullandığımız ama daha birçok konuda oldukça faydalı olan argan yağını birlikte tanıyalım...

 GÜZELLEŞTİREN BİR NEMLENDİRİCİ

 GÜZELLEŞTİREN BİR NEMLENDİRİCİ

Argan yağı cildiniz için etkili ve yararlı bir nemlendiricidir. Avcunuza 1-2 damla argan yağı damlatıp elinize yayın. Daha sonra cildinize ve boynunuza masaj yaparak uygulayın. Argan yağı ile cildinizi nemlendirmek, kırışıklıkları gidermeye yardımcı olduğu gibi içerdiği faydalı vitaminlerle cildinize harika bir bakım yapar.

YAŞLANMA KARŞITI

YAŞLANMA KARŞITI

Cilt parlaklığını artıran ve kırışıklık oluşumunu yavaşlatan argan yağı aynı zamanda kırışıklıkların görünümünü de daha zayıf hale getirerek gizlemeye yardımcı olur. Yüksek antioksidan içeriği sayesinde cildinizi yaşlanmanın etkilerine karşı korur. Serbest radikallere karşı savaşarak cildinize bir kalkan oluşturur. Aynı zamanda cildin yumuşak, canlı ve parlak görünümünü destekler.

AKNE VE SİVİLCELER İÇİN YARDIMCI

AKNE VE SİVİLCELER İÇİN YARDIMCI

Argan yağı, kanıtlanmış bir sebum (cilt tarafından üretilen doğal yağ) azaltma etkisine sahiptir. Yağlı bir cilde sahipseniz argan yağı ile zaman zaman cildinize bakım yapmak cilt yağını dengelemeye yardımcı olur. Argan yağı, fazla yağlanma ve bu yağlanmaya bağlı olarak gözeneklerin tıkanması nedeniyle ortaya çıkan akne, sivilce ve siyah noktaların oluşumunu engellemeye yardımcı olduğu gibi aynı zamanda cildinizde hasar görmüş hücreleri tedavi etmeye de yardımcı olur. 

TIRNAK BAKIMI

TIRNAK BAKIMI

Argan yağı tırnak bakımı içinde sıklıkla kullanılmaktadır. Tırnak eti problemlerini gidermek için bir kaç damla argan yağını tırnak ve tırnak etlerine masaj yaparak uygulayınız. Tırnak etleri problemlerini gidermek, soyulma ve kırılmalara dur demek için oldukça faydalı olacaktır. Elinize bir eldiven takıp 10 dakika boyu bekletmek argan yağının emilimi için daha iyi olur.

 ÇATLAKLARA KARŞI KORUYUCU

ÇATLAKLARA KARŞI KORUYUCU

Hamilelik gibi deride aşırı esnemenin olduğu dönemler için argan yağı harikadır. Sadece hamilelik değil, ani boy uzamasında bile cilt çatlakları oluşur ve tedavisi oldukça uzun sürelidir. Bu gibi durumlara argan yağı imdadınıza yetişecektir.

 ŞAÇI GÜÇLEŞTİRME

ŞAÇI GÜÇLEŞTİRME

Argan yağı saç derisini ve saçı nemlendirerek kuru saçlardan kaynaklanan kepek benzeri şikayetleri engelleyebilir. Saç diplerine iyi gelir, saçı canlandırır, onarır ve böylelikle saçların daha canlı ve gür görünmesinin sağlar.

DUDAK GÜZELLİĞİ

DUDAK GÜZELLİĞİ

Argan yağının faydaları cilt ve saçla sınırlı değildir. Aynı zamanda dudak güzelliği içinde başarılı bir bakım yağıdır. Dudaklardaki çatlakları gidermek (özellikle kış aylarında nemsizlikten oluşur), dudakları daha yumuşak ve pürüzsüz hale getirmek için kullanılabilir. 1 damla kadar argan yağını dudaklarınıza sürün ve etkisini test edin.


SAÇINIZ İÇİN KULLANIRKEN

SAÇINIZ İÇİN KULLANIRKEN

Argan yağını saç bakımınız için kullanırken dikkat etmeniz gereken noktaları unutmayın. Adı üstünden bu bir yağ. Saçlarınız ince telli ve çabuk yağlanan cinsteyse argan yağı saçınızı daha çok yağlandırabilir. Bu yüzden saç uçlarınıza çok az sürerek bakım yapın. Sert, kuru ve yağlanmayan saçlara sahipseniz argan yağını saç diplerine sürüp, bekletip durulayarak da kullanabilirsiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 10 etkili tüyo: Kıvırcık saç nasıl uzatılır?