Arınç: CHP ve MHP de Kürt açılımına katılacak

Başbakan Yardımcısı Arınç, hükümetin Kürt açılımına karşı çıkan CHP ve MHP için “Olumsuz tavırlarının ilelebet sürmeyeceğine inanıyorum. Hiçbir siyasi parti toplumsal talebin dışında kalamaz” değerlendirmesini yaptı

20 Ağustos 2009, Perşembe 17:30
A A

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç dün Antalya Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Hükümetin Kürt açılımına ilişkin soruları yanıtlayan Arınç’a, CHP’nin bu konuda ayrı bir rapor hazırladığı hatırlatıldı. Arınç şöyle konuştu: ‘Partimize kadar zahmet etmeyin, raporumuzu okuyun’ derlerse, istifade etmiş oluruz. CHP’nin, MHP’nin başlangıçtaki olumsuz tavırlarının ilelebet sürmeyeceğine inanıyorum. Çünkü hiçbir siyasi parti toplumsal talebin dışında kalamaz. Hangi siyasi parti gözünü kapatırsa, kendine gece yapar.

‘TÜRKİYE’NİN SORUNU’ 

Kürt sorununu çözmenin sadece Ak Parti’nin değil Türkiye’nin sorunu olduğunu söyleyen Bülent Arınç şöyle devam etti: Demokratik açılım projesine herkesin omuz vermesi ve destek olması gerekli. Kim istemez kardeş kavgasının bitmesini? Kim istemez Türkiye’nin önünün açılmasını? Kim istemez Türkiye’nin sahip olduğu imkanlarla büyük, güçlü bir devlet olmasını? Türkiye’nin uçmasını kim arzu etmez? Sahip olduğumuz zenginliklerin, servetin, insan gücünün büyük bir enerji haline gelmesini kim istemez? Ayrımcılığın olmadığı bir Türkiye’yi kim arzu etmez?

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.