Arınç: Demirören haddini bilsin, bu işi çözsün

Arınç: Demirören haddini bilsin, bu işi çözsün

Kıbrıs Rum Kesimi Futbol Federasyonu'na üye olmak istediklerini açıklayan Kuzey Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu'nun kararını değerlendiren Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Demirören'e biz bu işi yaptırırız. Haddini bilsin, bu işi çözsün" dedi

14 Şubat 2015, Cumartesi 19:26 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 Kuzey Kıbrıslı futbolcuların Türkiye BAL Ligi'ne bedelsiz transferlerini önleyemedikleri için Kıbrıs Rum Futbol Federasyonu'na üye olmak istediklerini açıklayan Kuzey Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu'nun (KTFF) kararına tepkiler sürüyor. Sorunun çözülmesi için Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF), 45 gün süre tanıyan KTFF, herhangi bir gelişme olmadığı taktirde KOP'a üyelik başvurusu yapacak.

Kıbrıs Türk basını temsilcileriyle kahvaltıda bir araya gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bu önemli konuya ilişkin soruya ilginç bir yanıt verdi. Kameraların kapalı olduğu bölümde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Arınç, KTFF'nin kararının tehdit gibi göründüğünü belirterek, konuya ilişkin esprili bir dil kullandı...
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören'e seslenen Arınç, "Demirören'e biz bu işi yaptırırız. Haddini bilsin, bu işi çözsün" dedi.

Kıbrıs Futbol Kulüpler Birliği Başkanı Arslan Bıçaklı ise, Bülent Arınç'ın sözlerini, "Demek ki biz doğru karar almışız. Demek ki biz sesimizi bu kadar zamandır duyuramamışız. Dinletemedik. İşin ciddiyetini anlatamadık" şeklinde yorumladı.

DEMİRÖREN, EROĞLU'NU ARADI

Kuzey Kıbrıs'ta ve Türkiye'de yaptıkları tüm girişimlere rağmen sonuç alamadıklarını belirten Bıçaklı, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in, KKTC Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nu arayıp, KTFF, FIFA nezdinde tanınmadığı için sorunun çözümü için bir şey yapamayacaklarını söylediğini belirtti.

"FIFA VE UEFA NEZDİNDE TANINMANIN TEK YOLU VAR..!"

KTFF'nin FIFA ve UEFA'ya üye olmadığı için Kıbrıslı Türk oyuncuların Türkiye BAL Ligi ekiplerine bedelsiz transferinin engellenemeyeceğini anladıklarını belirten Bıçaklı, sorunun çözümü için yapılması gerekenin FIFA ve UEFA nezdinde tanınmak olduğunu, bunun için de KOP'a üyelik yolunu seçmek durumunda olduklarını belirtti.

Bıçaklı, sorunun çözülmemesi durumunda Türkiye Futbol Federasyonu'na verilen 45 günlük sürenin dolmasının ardından KTFF'nin KOP'a müracaat etmek zorunda olduğunu ifade etti.

ERCAN ATA/DHA

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Gedson Fernandes, Trabzonspor maçında sakatlandı