Arınç: Meclis tutanaklarının bile yüzü kızardı

Arınç: Meclis tutanaklarının bile yüzü kızardı

Bülent Arınç, dün Meclis'te meydana gelen tartışmaları değerlendirirken "Burada hiç görmek istediğimiz şey. Bazı kendini bilmezlerin sarf ettikleri sözler sebebiyle, hakaretleşmeler sebebiyle Meclis tutanaklarının bile yüzü kızardı" dedi

12 Aralık 2013, Perşembe 16:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, seçim bölgesi olan Bursa’da, yeniden aday gösterilen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile tanıtım toplantısına katıldı. Altepe’yi kutlayan Arınç, Başbakan Yardımcısı olarak yanında olacağını söyledi.

Dün Sayıştay ve kendisine bağlı kurumların bütçelerinin görüşüldüğünü hatırlatan Arınç, zaman zaman tartışmalar olduğu için konuşma ihtiyacı hissettiğini söyledi. Arınç, şöyle devam etti:

"Tabii burada hiç görmek istediğimiz şey, bazı kendini bilmezlerin sarf ettikleri sözler sebebiyle, hakaretleşmeler sebebiyle Meclis tutanaklarının bile yüzü kızardı. Ama bunlar ilk defa olmuyor. Maalesef hepimizi utandıran bu hakaretleşmeler, bu kavgalar, bu küfürleşmeler, toplasanız sayısı 10’u geçmeyecek insan tarafından çıkartılıyor. Meclis Televizyonu’ndan da maalesef yayınlandığı için herkesin dikkatini çekebiliyor. Böyle sinirlerin gerildiği bir kavga ortamının sürekli yaşanabilecek olması inanın hepimizi üzüyor. Bunlar hepimizin görmek istemediği manzaralar."

Işıl ARSLAN- Selahattin BUDAKOĞLU / BURSA, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ardahan’da güvenlik toplantısına katıldı