Arkadaşının ardından gözyaşı döktü

Bursa' da, ağabeyleri ile birlikte, sokaktaki karton ve kağıt toplayan Yücel Arı (6), kamyonetin altında kalarak yaşamını yitirdi. Kardeşlerinin ölümüne tanık olan Murat (12) ve Süleyman Arı (16) gözyaşı dökerken, kaza yerine koşan anne Zübeyde Arı ve oğluna kendi adını veren baba Yücel Arı sinir krizi geçdi

09 Ocak 2014, Perşembe 18:59
A A
Arkadaşının ardından gözyaşı döktü

Bursa’da, Merkez Yıldırım İlçesi Anadolu Mahallesi’nde oturan ve atık toplayacılığı yapan Yücel Arı, 5 çocuğunun en küçüğüne kendi adını verdi.

Henüz okula başlamayan minik Yücel, ağabeyleri Süleyman ve Murat Arı ile birlikte, cadde ve sokaklarda anne ve babası gibi gazete ve karton toplayıp satarak, katkı sağlıyordu.Bugün saat 14.00 sıralarında evinde yemek yedikten sonra, ağabeyleri ile birlikte karton toplamaya çıkan Yücel Arı, topladıkları kağıtları ağabeyleri ile birlikte marketlerde alışveriş sırasında kullanılan el arabasına koyuyordu.

Evlerinin 100 metre uzağındaki Karlıdağ Caddesi’nde yol kenarında bırakılan kartonları alıp koşarak caddenin karşısındaki ağabeylerinin yanına gitmek isteyen Yücel Arı, hızlı gittiği öne sürülen Ayhan Gedik’in kullandığı 16 AST 12 plakalı kamyonetin altında kaldı. Kamyonetin altında sürüklediği minik Yücel, 2 ağabeyinin gözleri önünde olay yerinde yaşamını yitirdi.
Kardeşlerinin ölümüne tanık olan Süleyman ve Murat Arı olayın şokunu yaşarken, acı haberi duyan Zübeyde ve Yücel Arı çifti, evlerinin 100 metre uzağında meydana gelen kaza yerine koştu. Zübeyde Arı, "Yavrum ölme.

Ne olur sen kalk, biz yatalım. Biraz önce karnını doyurup seni ağabeylerinle uğurladık. Çok küçüksün. Ölüm sana yakışmıyor" diyerek yaktığı ağıtlar, olay yerindekilerin yüreklerini dağladı.

Baba Yücel Adı da olduğu yere çöküp gözyaşına boğuldu.

Kardeşleri gözlerinin önünde ölen Murat ve Süleyman Arı kardeşler, akrabaları tarafından sakinleştirilirken, rahatsızlanan kamyonet sürücüsü ise ambulans ile Devlet Hastanesi’ne kaldırıdı. Kazayla ilgili soruşturmaya Bursa Cumhuriyet Savcılığı’nca başlandı.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...