Arkadaşının ayrıldığı sevgilisine tecavüz etti! Sana 1 saat müsaade...

Arkadaşının ayrıldığı sevgilisine tecavüz etti! Sana 1 saat müsaade...

Arkadaşının ayrıldığı 21 yaşındaki kadına tecavüz eden evli ve 1 çocuk babası adama 18 yıl hapis cezası verildi. Tecavüzcünün, genç kadına, "Sen, kendin geleceksin. Sana 1 saat müsaade. Haber vermezsen olacaklardan kork" dediği ortaya çıktı

26 Kasım 2017, Pazar 12:55 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Erzurum'da, arkadaşının ayrıldığı üniversite öğrencisi sevgilisi D.B.’ye (21) şantajla tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklu yargılanan evli ve 1 çocuk babası M.B.’ye (27), ’cinsel saldırı’ suçundan indirimsiz 15 yıl hapis cezası verildi. Ayrıca M.B., ’şantaj’ suçundan 2.5 yıl hapis, 10 bin lira adli para, 'hakaret’ suçundan ise 6 ay hapis cezası verildi.
 

'BENİMLE BİRLİKTE OLURSAN İLİŞKİNİ AİLENE ANLATMAM'


Olay, geçen haziran ayında meydana geldi. Bir kargo şirketinde şoförlük yapan M.B., arkadaşı M.G.’nin ayrıldığı sevgilisini telefonla arayarak, kendisiyle görüşmek istediğini söyledi. Erkek arkadaşından ayrıldığı için bunalıma giren üniversite öğrencisi D.B. bu teklifi kabul ederek, sevgilisinden haber alma düşüncesiyle M.B. ile buluştu. M.B., genç kızı araca alarak iddiaya göre, ıssız bir yere götürdü. D.B.’ye arkadaşıyla aralarında geçen cinsel ilişkiden haberi olduğunu söyleyen M.B., kendisiyle de birlikte olması şartıyla ailesine bu durumu anlatmayacağı şantajında bulundu.
 

'HABER VERMEZSEN OLACAKLARDAN KORK'


D.B.’yi aracından indiren M.B., telefonla arayıp, mesaj gönderdiği genç kıza yönelik şantajlarını sürdürdü. D.B.’ye gönderdiği kısa mesajda M.B., "Sen, kendin geleceksin. Sana bir saat müsaade. Haber vermezsen olacaklardan kork" dedi.
 

TECAVÜZ SONRASI ŞANTAJLAR SÜRÜNCE POLİSE GİTTİ


Olanların başka şehirdeki ailesi tarafından duyulmasından korkan D.B., konuşmak için M.B. ile yeniden buluştu. Genç kızı araca alan M.B., aracın kapılarını kilitleyerek, D.B.’ye tecavüz etti. Tecavüz sonrası M.B.’nin şantajlarını sürdürmesi üzerine D.B., polise başvurarak, M.B.’den şikayetçi oldu. Şikayet üzerine M.B., tutuklandı.
 

YÜZÜ KIZARMADAN BU SAVUNMAYI YAPTI


M.B. hakkında Erzurum 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Önceki duruşmada savcının esasa ilişkin görüşünü sunması sunması ardından savunması alınan M.B., şöyle dedi:
"Kıyamet koptuğunda Mahkeme-i Kübra’da buradaki herkes, şahit olsun. Benim yüzüm ak, vicdanım rahat. Yastığa başımı rahat koyuyorum. O, düşünsün. Öbür dünyada bu suçlardan o, cehenneme gidecek. Üç kuruş para için düştüğüm durumlara bak" dedi.
 

'KİMİN CEHENNEME GİDECEĞİNE SEN Mİ KARAR VERİYORSUN?'


Mahkeme Başkanı Server Şimşek, "Sana o yetkiyi kim verdi? Kimin cehenneme gideceğine sen mi karar veriyorsun? Sen, şu an buradaki suçlar ile ilgili mükellefsin. Öbür dünyada ne olacak, kimse bilemez. Sen de bilemezsin ben de" diyerek, tutuklu sanığa tepki gösterdi.

Erzurum 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki karar duruşmasına çıkarılan M.B. suçlamaları yine kabul etmedi. D.B.’ye rıza dışında bir eylemde bulunmadığını öne süren M.B., "Mağdur istediği parayı vermediğim için bu şekilde iftirada bulundu. Beraatımı istiyorum" dedi.


İYİ HAL İNDİRİMİ UYGULANMADI


Mahkeme heyeti, M.B.’yi ’cinsel saldırı’ suçundan 15 yıl hapis cezası verdi. Heyet, iyi hal indirimi uygulamadığı M.B.’ye ayrıca ’şantaj’ suçundan 2 yıl 6 ay hapis, 10 bin lira adli para ve ’hakaret’ suçundan ise 6 ay olmak üzere toplam 18 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme heyeti, üniversiteli genç kızın araçta kilitli tutmasının ’kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçunu oluşturduğu kanaatine vararak M.B. hakkında bu suçtan da Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmasını kararlaştırdı.

Hümeyra PARDELİ / ERZURUM, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika... MHP lideri Bahçeli: Bize özgü bir anayasa gerekli