Arkadaşınızın sizi kıskandığını kanıtlayan 8 işaret

Kıskançlık, hepimizin doğasında bulunan oldukça sıradan bir duygu da olsa seviyesine göre insan ilişkilerine zarar veren bir noktaya gelebilir. Özellikle arkadaşlık ilişkilerinin sarsılmasına neden olan kıskançlığa bağlı davranışlar, her zaman fark edebileceğimiz boyutta olmayabilir. Fakat birkaç ufak detay ile aslında arkadaşınızın sizi kıskanıp kıskanmadığını, aslında size karşı nasıl duygular beslediğini anlayabilirsiniz.

18 Kasım 2021, Perşembe 16:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Arkadaşınızın sizinle ilgili olumsuz duygular besleyip beslemediğini anlamanın birkaç yolu var. Kıskanç bir arkadaş sizi kolayca alaşağı edebilir ve işler ters gitmeye başlamadan önce görebileceğiniz birkaç işaret bulunuyor..


İLTİFATLA KARIŞIK AŞAĞILAMA

İLTİFATLA KARIŞIK AŞAĞILAMA

Arkadaşınız sizi kıskanıyorsa, size iltifatlarla saldırarak destekleyici davranmak için ellerinden geleni yapacaklardır. Ama söylediklerine dikkat edin çünkü yanlış yoldan çıkıyor olabilir. Pasif-agresif ifadelere dikkat edin. Örneğin, yeni bir iş bulmuş olabilirsiniz ve arkadaşınız "Bu harika, ancak bu kadar deneyimsiz insanları işe almaları alışılmadık bir şey, ama tebrikler" diyerek sizi iltifat ediyor olabilir.


SİZİN HATANIZDAN TATMİN OLUR

SİZİN HATANIZDAN TATMİN OLUR

Uzun zaman önce yaptığınız bir hata olsa veya bir kayıpla karşı karşıya kalsanız bile, kıskanç arkadaşınız size "ben söylemiştim" diyen ilk kişi olacaktır. Başarısızlık yaşadığınızda mutlu ve tatmin olmuş hissedebilirler. Bu nedenle arkadaşınızın sizin kendinizi kötü hissettiğiniz bir durumda nasıl davrandığını gözlemlemek önemlidir.


UZAK DURMAK İÇİN BAHANELER UYDURURLAR

UZAK DURMAK İÇİN BAHANELER UYDURURLAR

Arkadaşınızın uzaklaşmaya çalışıp çalışmadığına dikkat edin. Kıskanırlarsa, başarınız onları geri püskürtebilir. Her zaman "meşgul" olduklarını söylemeye başlayabilirler veya sizi görmemek için başka bahaneler bulabilirler. Ayrıca, sosyal çevrenizde başkalarıyla birlikte olmak için zaman ayırdıklarını fark edebilirsiniz.


HAKKINIZDA DEDİKODULARA HAZIR OLUN

HAKKINIZDA DEDİKODULARA HAZIR OLUN

Bazen arkadaşın bile seni kıskandığının farkına varmaz. Büyük olasılıkla, özellikle de kendileri için her zaman istedikleri bir şeyi başarırsanız, "hoşlanmama" duygusu ortaya çıkabilir. Böylece, diğer insanlardan "arkadaşınızın" sizin hakkınızda pek de iyi olmayan haberler yaydığını duymaya başlayabilirsiniz. Sizi başkalarının önünde küçük düşürmekten zevk alarak sizden daha iyi göründükleri yanılgısı yaratmaya çalışabilirler. Arkadaşınızla bu konuda yüzleşmeye karar verirseniz, muhtemelen "farklı" veya "kibirli" olduğunuzu söylemek gibi bir mazeretleri olacaktır.


BAŞARILARI KÜÇÜMSERLER

BAŞARILARI KÜÇÜMSERLER

Kıskanç bir arkadaş büyük olasılıkla kendisi için kötü hissedecek ve bu yüzden başarılarınızı küçümseyecektir. İyi haberleriniz varsa, hak etmediğinizi hissettirecek olumsuz bir şey aramaya başlayabilirler. "Henüz kutlama, yıl sonuna kadar hala birkaç sınavımız daha var" gibi.

Kıskanç bir arkadaşın başarınızın önemini küçültmesinin başka bir yolu daha bulunuyor. Sizden daha fazlasına sahip oldukları gerçeğine vurgu yaparak sizin başarılarınız hakkında yorum yapabilirler. Örneğin, "Bir zamanlar bundan çok daha zor bir konu için en yüksek puanı aldım" bunlardan biridir.

"YALNIZCA ŞANSLI" OLDUĞUNUZU İDDİA EDER

"YALNIZCA ŞANSLI" OLDUĞUNUZU İDDİA EDER

Olumlu bağlamlarda " şanslısın" demek anlaşılabilir bir durumdur (bir oyunu kazandığınızda olduğu gibi). Ancak arkadaşınız, sırf çok çalıştığınızı bildiği bir iş pozisyonu için işe alındığınız için şanslı olduğunuzu söylüyorsa, bu iyiye işaret değildir. Özellikle iyi bir partneriniz varsa, ilişki durumunuz için de aynı şey söylenebilir.


SÜREKLİ YANINIZDA OLMAK İSTEYEBİLİRLER

SÜREKLİ YANINIZDA OLMAK İSTEYEBİLİRLER

Sizden kaçınmaya çalışacak kıskanç insanlar varken, her saniye sizinle olmaya çalışacak diğer bir kıskanç arkadaş türü de var. Aslında bazı araştırmalarda bu kıskançlığın insanları bir araya getirebileceği, ancak iyi bir şekilde olmadığı sonucuna varıldı. Bu durum, gerçek bir arkadaşla birlikte olmakla aynı duygu değildir.TAKINTIYA DÖNÜŞTÜREBİLİRLER

TAKINTIYA DÖNÜŞTÜREBİLİRLER

Kıskanç bir arkadaş sizi her yerde yanınızda olmak istediği için takip ediyormuş gibi bir durum ortaya çıkabilir. Örneğin, sosyal bir ortamdaysanız ve onları görmek için göz atarsanız, hızla başka tarafa baktıklarını fark edebilirsiniz. Niteliklerinizi beslemeye ve onları kendilerininmiş gibi göstermeye çalışabilir ve bu durumu bir takıntıya dönüştürebilirler.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Mutluluk çok yakınınızda olabilir! İşte aşk frekansı ve doğru eş seçimi