Arkadaşları, Kobe Bryant'la ilgili anılarını anlattı

Kobe Bryant için dün akşam Los Angeles Lakers'ın mabedi Staples Center'da bir anma töreni düzenlendi. Geceye çok fazla ünlü isim katıldı. Kobe ile ilgili anılarını anlatan ünlü isimlerden Michael Jordan, Shaquille O'neal, Geno Auriemma ve Rob Pelinka, gecenin en dikkat çeken konuşmalarını yaptı.

25 Şubat 2020, Salı 12:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
"Ayakkabılarını getirdin mi?"

"Ayakkabılarını getirdin mi?"

Michael Jordan, Kobe'nin rekabetçi yönünü çok sevdiğini anlattı. Jordan şunları söyledi:

"Bir keresinde Lakers'ın eski koçu Phil Jackson, beni takımın antrenman tesislerini davet etti. Kobe beni orada görür görmez söylediği ilk şey, 'Ayakkabılarını getirdin mi?' oldu."

Jordan gülümseyerek şöyle devam etti, "Ona gülerek 'Hayır, bu kez oynamak için gelmedim' dedim."

"Eşi için Moonlight Sonata'yı çalmayı öğrendi"

"Eşi için Moonlight Sonata'yı çalmayı öğrendi"

Kobe'nin 2003 yılında menajer olarak çalışmaya başladığı Rob Pelinka, zaman içerisinde efsane oyuncuyla o kadar yakın bir ilişki kurdu ki birbirlerini en yakın arkadaşları oldular. Pelinka, dostunun romantik kişiliğinden şöyle bahsetti:

Kobe, Vanessa'nın gönlüne daha fazla girebilmek için Beethoven'ın Moonlight Sonata eserini çalmayı öğrenmişti. Tanıştıklarında Vanessa 17, Kobe ise 21 yaşındaydı."

"Takımda 'ben' diye bir şey yok!"

"Takımda 'ben' diye bir şey yok!"

Shaquille O'Neal ve Kobe Bryant, 8 yıl boyunca beraber oynamalarına rağmen sık sık sürtüşme yaşadılar. 3 şampiyonluk kazandıklarında bile sürtüşmeleri oluyordu.

Bir defasında Shaq ve takımdaki diğer oyuncular, Kobe hiç pas atmadığı için hayal kırıklığı yaşadılar. Takımın en deneyimli ismi olan Shaq, duruma el atması gerektiğini biliyordu. Shaq, olayı şöyle anlattı:

"Kobe'ye çağırdım ve "Bak, takımda (team kelimesinde) 'ben' (I harfi) diye bir şey yoktur" dedim. O ise "I olmadığını biliyorum ama sanki 'M-E (benim)' harfleri var gibi" dedi.

"Kobe benden tavsiye istemişti"

Connecticut kadın basketbol takımınun efsane koçu Geno Auriemma ise Kobe'yle ilgili şunları anlattı:

Kobe Bryant benden kendi kızı Gianna'nın da oynadığı 'Team Mamba'yı nasıl çalıştıracağı konusunda tavsiye istemişti. Kariyeri boyunca yönetilmeye en ihtiyacı olmayan oyuncu benden bilgi almak istediğinde şaşırdım. Sebebini sorduğumda bana, "Kızımın takımına koçluk yapıyorum" demişti. "Aman Tanrım, zavallı çocuk" dedim. Gianna'nın maç özetlerini izledim. 3-4 kere topu aldı ve arkadaşı boşta olmasına rağmen onu geçerek topu sürmeye devam etti. O an "Babasını hiç dinlemiyor" diye düşündüm.


posta.com.tr/spor

Kobe Barca idmanında

Kobe Bryant-Özel Dosya

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ersan İlyasova'nın takımı Utah Jazz'ın uçağı kuş sürüne çarptı