Arkadaşlık sitelerine gelen ilginç şikayetler: 10 km ötede diye yazdım, Çin'de çıktı!

Hem dünyada hem de Türkiye'de uzun zamandır çevrim içi arkadaşlık uygulamaları kullanılıyor. 2020'nin başından bu yana hayatımızda olan pandemi sonucunda, uygulamalara talep büyük artış gösterdi. Bu da tabii ki beraberinde yeni sorunları, şikayetleri getirdi. Bakalım kullanıcılardan gelen en ilginç şikayetler hangileri...

29 Ekim 2021, Cuma 11:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

2020 yılından bu yana olan pandemi sosyal ilişkiler kadar gönül ilişkilerini de etkiledi. Çevresi ile sosyalleşemeyen insanlar da soluğu çevrim içi arkadaşlık uygulamalarında aldı.

Peki arkadaşlık uygulaması kullanmaya başlayan herkes kendine uygun bir sevgili bulabildi mi? Yakın zamanda kulağımıza çalınan bazı şikayet vakalarına bakacak olursak, hoşlandığı kızı ancak Çin'e giderse bulabilecek veya hiç kimsenin bir tek kelime dahi etmediği arkadaşlar var.

Bakalım arkadaşlık sistelerinden kimler ne tür şikayetler ediyor?

Fotoğrafım kullanılarak hesap açılmış!

Fotoğrafım kullanılarak hesap açılmış!

Üzüntü içindeki bu arkadaşımız aslında belki de evli mutlu, çocuklu. Ancak gel gör ki bu yağız delikanlımızın fotoğrafı ile hesap açılmış, hatta belki de sadece çevrim içinde kalacak olsa da sanal arkadaşlıklar kurulmuş.

Yakışıklı olmak da zor iş bu memlekette. Fotoğrafını bir yere yüklemeye, ulu orta paylaşmaya gelmiyor.

İşin şakası bir yana, kadın ya da erkek, pek çok kişinin fotoğrafı sahte hesaplar açmak için kullanılabiliyor.

"Fotoğrafım kullanılarak hesap açılmış" şikayeti aslında bir kadından geliyor. Şikayeti bir de kendisinden dinleyelim:

Fotoğrafım kullanılarak sahte hesap açılmış ve Instagram hesabıma link verilmiş. Uygunsuz hesap olarak açılan hesabın hemen kapatılmasını istiyorum. Benim fotoğrafım kullanılarak diğer kullanıcılara uygunsuz mesajlar atılmış olabilir.

Bu arada bu tür şikayetler gösteriyor ki, arkadaşlık uygulamasında "ne güzel kız", "ne kadar güzel çocuk" diye yazdığınız insanlar gerçek olmayabilir.

10 km uzakta diye yazdım, Çin'de çıktı!

10 km uzakta diye yazdım, Çin'de çıktı!

Yalan dolan, samimiyetsiz bir uygulama… 10 km uzaklıkta diyor, kişi ya Çin'de ya da Singapur'da çıkıyor. Mail atıp şikayet edeceğiniz bir alan yok. Her yer otomatik cevap. Para iadesi isteyecektim ama ne mümkün.

İşte arkadaşlık uygulamalarının kötü özelliklerinden biri. Normalde lokasyon bazlı çalışan ve kişiye mümkün olduğunca yakın yerdeki kişileri göstermeye odaklanan bu uygulamalar, kişinin aradığı özelliklere uygun kişiyi bulamadığında daha uzaklardan insanları da önermeye başlıyor.

Tabii bu verdiğimiz oldukça sıra dışı bir örnek, her zaman olmaz ama sanıyoruz ki Çin'deki arkadaş ücretli üyeliğe sahip olduğundan, kendisinden çok daha uzakta olan kişilere bile görünme fırsatına erişmiş. E, gönüller bir olsun demişler. Mesafeler bir şekilde aşılır belki.

Üye olduktan sonra gram kişi yazmadı

Üye olduktan sonra gram kişi yazmadı

Her şey yalan. Üye olduktan sonra gram kişi yazmadı. Sahte hesap hepsi. Hakkında suç duyurusunda bulundum. Aradı birisi, aboneliğiniz aktif olacak 24 saat sonra diye ama ne yazan var, ne arayan, ne de resim atan… Üye olmadan öyle miydi?

Arkadaşlık uygulamalarında karşılaşabilceğiniz kötü ihtimallerinden biri. Siz profilinizi şiire, şarkıya, emojiye doyurursunuz; arabada, evde, işte, her yerde fotoğrafınızı çeker, boy boy yayınlarsınız ama akşam olduğunda bir bakarsınız mesaj kutunuz bomboş.

Tahminimizce bir yerlerde yanlış yapıyorsunuz ancak henüz emin değiliz. Siz yine de profilinizi tekrar bir gözden geçirin. Tabii bir de eşe dosta kandil mesajı atar gibi otomatik mesajlar yazıp yazmadığınıza da bir baksanız iyi olur.

Kendinden büyüklere bile yazıyorsun, dönen yok

Kendinden büyüklere bile yazıyorsun, dönen yok

Bu sitedeki insanlar genelde fake. Kendinden büyüklere bile yazıyorsun, dönen yok. Arada tanıdığın denk geliyor. “Merhaba” diyorsun, “Bol şanslar” diye cevap geliyor. Bu site eskiden aktifmiş ama şimdi sazan avı…

Yıl olmuş 2021, artık din, dil, ırk, yaş ayrımı mı kaldı? Ayrıca akıl yaşta değil, baştadır. Belki çok mutlu olacaksınız? Neden yaşı konu ediyorsunuz, anlamadık ama tahminimizce bu arkadaşımız aynı bir önceki arkadaş gibi mesajlarına cevap alamayanlardan...

Yanlışlıkla fotoğraf attım, ban yedim!

Yanlışlıkla fotoğraf attım, ban yedim!

Ufak bir yanlışlık üzerine attığım fotoğraf (ki ben bile atmadım) sonucu ban yedim. İnsanlar neler neler atıyorlar, gene de ban yemiyorlar. Hem mesaj hem de hikaye olarak daha önce de çok kez başıma geldi

Bu arkadaşımız muhtemelen yanlışlıkla kuzeninin attığı fotoğraf yüzünden arkadaşlık sitesi tarafından banlanmış. İşte, telefonunu hiç yanında ayırmamanın veya nereye koyacağına dikkat etmenin önemi. Bunca senelik profil bir ufak hata yüzünden tarihe karıştı.

Siz siz olun, ücretli üyeliğiniz de olsa, diğer üyelere atacağınız mesajlara dikkat edin, hele ki telefonunuzu kesinlikle kuzeninize kaptırmayın.

Dürüstlük yemini ediyorum, yanlışım olmadı. Hesabımı açın

Dürüstlük yemini ediyorum, yanlışım olmadı. Hesabımı açın

Durduk yere kızlar tarafından tacize uğradım ve engellendim. Lütfen hesabım geri açılsın. Size dürüstlük yemini ediyorum. 10 yıldır uygulamanın kullanıcısıyım. Hiçbir argo kelime konuşmam. Yanlışım da olmadı. Hesabımı açın.

Şimdiye kadarki arkadaşlar arasında en dertlimiz bu arkadaşımız. Bunca senedir uygulamanın kullanıcısı ancak şimdiye kadar tek bir yanlışı olmamış. Üstelik bir de aslında tacize uğrayan oymuş.. Buradan sesleniyoruz, bakın yemin verdi. Lütfen hesabını açın!

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Burçların aşık olma belirtileri