Artık vicdanın rahatsızsa: Sevgiline 5 adımda itirafta bulun

Hiç başına geldi mi? Bir yalan söylemek zorunda kaldın, bir daha toparlayamadın ama içine dert oldu, büyüdü de büyüdü. Artık itiraf etmek istiyorsun ama bir türlü cesaret de edemiyorsun. Sakin ol, adım adım git, biz sana beş adımda yardımcı olacağız.

31 Mart 2021, Çarşamba 12:57 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Daha önce anlatmaya çalıştın ama yapamadın

Daha önce anlatmaya çalıştın ama yapamadın

Ona söylemen gereken önemli bir şey olduğunu, daha evvel anlatmaya çalıştığını ve onu üzmemek için vazgeçtiğini açıkla. Onu sevdiğini belirterek dürüst davranmadığın için özür dile. Yaptığının yanlış olduğunu kabullen. Sonra da yavaşça kötü haberi ver.

Kendini savunmaya ve onu sakinleştirmeye çalışma

Kendini savunmaya ve onu sakinleştirmeye çalışma

Gerçeği hazmetmesi için zaman tanı, söyleyeceklerini dikkatlice dinle. Kendini savunmaya ve onu sakinleştirmeye çalışma. Kızmak, bağırıp çağırmak için hakkı olduğunu kabul et. Yalnız kalmak istiyorsa ona zaman ver ama sık sık aramayı ihmal etme, her zaman onu düşündüğünü ve canı ne zaman isterse sana ulaşabileceğini bildir.


Neden yalan söylediğini açıkla

Neden yalan söylediğini açıkla

Sinirleri biraz olsun yatışınca hislerini ifade etmen için şans tanımasını sağla. Neden o hatayı yaptığını ve yalanla örtbas etmeye çalıştığını anlat. Belki onu etkilemek istedin, seni daha çok sevmesini arzuladın ya da onu gerçeklerden korumak istedin.

Ona neden bir daha asla yalan söylemeyeceğini anlat

Ona neden bir daha asla yalan söylemeyeceğini anlat

Düşüncelerinin değiştiğini, yalan söylemenin kötü bir fikir olduğunu ve ilişkinin daha iyisini hak ettiğini söyle.


Seni affetmesi için ne gerekiyorsa yapmaya hazırsın

Seni affetmesi için ne gerekiyorsa yapmaya hazırsın

Bundan sonrasını asalet ve yumuşak başlılıkla halletmelisin. Seni affetmesi için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduğunu söyle. Sana bir daha güvenebilmesi için zaman gerektiğini anladığını ve onu sevdiğini belirt. Senden uzaklaşıp şüpheci davranmaya başlarsa da ona anlayış göster, hemen savunmaya geçme. Eğer aylar geçtiği halde ilişki hâlâ rayına oturmamışsa, o zaman beraber bir ilişki terapistine gidin. Kırık kalbini ve gururunu onaracak en iyi merhem senin ilgin ve şefkatin olacaktır. Ona bol bol sevgi ve şefkat göster.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sevgilisinden ayrılan arkadaş nasıl teselli 'edilmez'?